Jokićevih 32 (in skoraj popoln met) premalo za Oklahomo

Liga NBA 22. Feb 20204:41 > 6:16
Ronald Cortes, Getty Images Sport

Košarkarji Oklahome so Denver premagali s 113:101, gostom iz Kolorda ni pomagala niti fantastična tekma Nikole Jokića.

Thunder so z zmago na sedmem mestu na zahodu (34-22), medtem ko so Nuggets vpisali drugi neuspeh v nizu in z zmago več od Clippers zasedajo drugo mesto konference z bilanco 38-18.

Povezano

Srbski reprezentant, Nikola Jokić je v prvi četrtini igral simultanko in dosegel 11 od skupno 17 točk svoje ekipe, že do polčasa je bil pri 19 točkah (6/6 za dve, 0/1 za tri, 7/7 prosti meti), 5 skokih in 3 asistencah.

V nadaljevanju sta vajeti v svoje roke prevzela Cris Paul in Danilo Gallinari, prav tako pa je obramba OKC v zadnji četrtini Jokića omejila na le 4 točke.

Paul je tekmo zaključil z 29 točkami (11/17 iz igre, 4/6 za tri, 3/4 prosti meti), Steven Adams je dodal 19 točk in kar 17 skokov, Galinari 15 točk.

Pri Nuggets je Jokić dosegel 32 točk (12/15 iz igre, 1/2 za tri, 7/7 prosti meti), 7 skokov, 5 asistenc, po  eno ukradeno žogo in blokado v 34 minutah.

Boston je v Minneapolisu ekipo Timberwolves ugnal s 127:117 in se z že deveto zmago v zadnjih desetih srečanjih utrdil na tretjem mestu vzhoda z razmerjem 39-16.

Začetna postava Bostona je dosegla 117 od skupno 127 točk – Gordon Hayward je bil najučinkovitejši z 29, Jason Tatum jih je dal 28, Daniel Theiss je uspel priti do rekorda kariere s 25 točkami (in še 16 skoki).

Na drugi strani se je izkazal Malik Beasley, ki je dosegel 27 točk.

Volkovi so na vzhodu predzadnji in imajo “score” 16-38.