LeBron in Davis nezaustavljiva za Boston

Liga NBA 24. Feb 20200:32 > 0:36
Katelyn Mulcahy/Getty Images

LeBron James in Anthony Davis sta bil v velikem derbiju med LA Lakersi in Bostonom močnejša od Jaysona Tatuma, ki je z 41 točkami izenačil rekord kariere. Toronto je s kar 127:81 povozil nemočno Indiano.

Pri Bostonu je celotna prva petera presegla mejo 10 točk, medtem ko se je pri Los Angeles Lakersih znova vse vrtelo okoli naveze LeBron JamesAnthony Davis. Jayson Tatum je za Boston dosegel 41 točk, Davis je bil z 32 točkami in 13 skoki najboljši pri jezernikih, James pa je dodal 29 točk, devet podj in osem skokov.

Čeprav sta se ekipi nekajkrat izmenjali v vodstvu, smo na koncu spremljali napeto končnico, potem ko je Tatum tri minute pred koncem izenačil na 105:105. Odločilni koš je za vodstvo Lakersov s 111:110 iz desne strani pred iztegnjene roke Jaylena Browna dosegel James. Pri Celticsih je odgovornost prevzel Tatum, a mu je žoga najprej ušla v avt, nato pa je še zgrešil met ob sireni.

Jezerniki so slavili petič zapored in ostajajo na vrhu Zahoda s 43 zmagami in 12 porazi.

V odlični formi so tudi aktualni prvaki iz Toronta. Raptorsi so proti Indiani slavili 17. na zadnjih 18 tekmah. Končni izid 127:81 v korist Toronta, ki je že ob polčasu odil s 63:32.

Vlatka Čančarja ni bilo v postavi Denverja, ki je Minnesoto odpravil s 128:116.