Bogdan kralje vodi proti končnici, padli tudi Blazers

Liga NBA 8. Mar 20206:22 > 6:26
Christian Petersen, Getty Images Sport

Sacramento Kings igrajo vse boljše, približujejo se mestom za nastop v končnici, zelo pomembno zmago pa so dosegli proti enemu izmed neposrednih tekmecev, ko so sinoči ugnali Portland (123:111).

Kings so od samega začetka igrali agresivno, po prvi četrtini je bilo 40:24, ob polčasu že +23. Do konca so Blazers uspeli domač debakl samo ublažiti, a zmaga Sacramenta ni bila niti za trenutek v nevarnosti.

Bogdan Bogdanović je ob zmagi dosegel 27 točk (met 10/15), osem asistenc in pet skokov. Buddy Hield mu je sledil z 22 točkami, Harrison Barnes 20, De’Aaron Fox pa je vpisal dvojni dvojček (14 točk in 11 asistenc). Tudi Nemanja Bjelica je dosegel dvoštevilski faktor doseženih točk (10).

Na drugi strani sta C. J. McCollum in Hassan Whiteside dosegla vsak po 19 točk, Mario Hezonja pa 16 ob treh skokih in eni asistenci.

Sacramento je na zahodu zdaj deveti (28-35) in ima štiri zmage manj od osmega Memphisa, Portland pa je sicer pri enakem številu zmag, a ima dva poraza več.