Zakaj se je Dennis pred podpisom moral opravičiti?

Liga NBA 26. Apr 20208:30 > 8:34
Jim Rogash/Getty Images

Mnogi se v teh dneh ukvarjajo z drugo šampionsko ekipo moštva Chicago Bulls, ki je osvojilo dva naslova prvaka lige NBA med letoma 1996 in 1998. Nepogrešljiv člen te generacije Bikov je bil tudi Dennis Rodman.

Pred tem je kot igralec moštva Detroit Pistons na četrti tekmi končnice leta 1991 napravil grob prekršek nad bodočim soigralcem Scottijem Pippenom

“Ko sem iz San Antonia prispel v Chicago sem odšel na dom generalnega direktorja Jerrya Krauseja. Poleg njega je bila tam še njegova žena, Phil Jackson, trije psi in mačka. Phil je pristopil  k meni in me vprašal, če bi mu lahko naredil uslugo preden začnem trenirati z ekipo. Vprašal me je, če se lahko opravičim Scottieju Pippenu. Za kaj naj se mu opravičim? Sem vprašal. Pa za tisto tekmo v končnici leta 1991. Nisem mogel verjeti, da me prosi za to. Samo stori to, prosim. Je rekel Jackson,” je dejal ekscentrični Dennis Rodman.

“Potem sem pristopil do njega in rekel: ‘Scottie, oprosti. Žal mi je, da sem te potisnil v avt.’ Rekel mi je, da naj me ne skrbi in da je vse uredu in da si vsi želimo, da bomo prvaki. In vprašal me je ali se s tem strinjam. Ja seveda da se strinjam. In tako sem podpisal pogodbo. Toda pred tem sem se moral opravičiti Scottieju Pippenu,” se je izpovedal Rodman.

Dennis Rodman je v ligi NBA nastopal med leti 1986 in 2000. Velja za enega najboljših skakalcev vseh časov. Petkrat je bil prvak v ligi NBA. Znan pa je tudi po morda nenavadnem izgledu in problematičnim obnašanjem na in izven igrišč.

Scottie Pippen je najmočnejše košarkarsko tekmovanje na svetu osvojil šestkrat. Sedemkrat je nastopli na tekmi vseh zvezd in bil trikrat izbran v idealno peterko lige NBA. Po Bullsih je igral še za Houston in Portland. Tik pred koncem kariere pa je leta 2008 zaigral še na Švedskem in Finskem.

Oba sta člana Hiše slavnih.