"Vrnil bi Bogdana, Milutinova bi poslal v NBA."

Liga NBA 19. Maj 202018:53 > 18:58
Patrick Albertini/EB via Getty Images

Zvezdnik Fenerbahčeja Jan Vesely je v obširnem intervjuju za Eurohoops razkril številne zanimive podrobnosti iz svoje kariere in priznal, da ne bi imel nič proti, če v trenutnem klubu ostane še kar nekaj časa. Jasno si želi v Fenerju igrati pod taktirko Željka Obradovića, ki ga je tudi pripeljal.

Češki reprezentant je v intervjuju brez težav izbral tudi najboljšo peterko Fenerbahčeja od leta 2014. Od takrat naprej tudi sam igra za turškega velikana.

Bogdan Bogdanović, s katerim sem igral tako v Partizanu kot v Fenerbahčeju. Imela sva sijajen odnos. Kostas Sloukas je moj grški brat, tudi z njim sem zelo povezan. Nato pa sledijo še Marko Gudurić, Melih Mahmutoglu in Ahmet Düverioglu na položaju pet,” razkriva Vesely.

Katerega nekdanjega soigralca bi vrnil v Fenerbahče?

To bi vsekakor bil Bogdan.

Najboljših pet evroligaških igralcev v tej sezoni?

Shane Larkin, Nick Calathes, Mike James, Nikola Mirotić in Nikola Milutinov.”

Koga si zelo želiš videti v Ligi NBA?

Vsekakor Nikolo Milutinova.

Zakaj si izbral številko 24?

Sestra in jaz sva rojena na 24. dan v mesecu. To je razlog za številko 24.

Kdo je bil tvoj idol?

Na to vprašanje vedno odgovorim z Dirk Nowitzki, a če sem povsen iskren, do svojega prihoda v Slovenijo nisem nikogar poznal.

Jan Vesely je v Sloveniji igral v sezoni 2007/2008, ko je bil član zasedbe Geoplin Slovan.