Nekdanji center Partizana želi v NBA: "Pripravljen sem"

Liga NBA 25. Jul 202011:22 > 11:24
Denis Tyrin/Euroleague Basketball via Getty Images

Center Žalgirisa Jock Landale pravi, da mu je cilj v naslednji sezoni igrati v ligi NBA, kljub dejstvu, da se mu pogodba s klubom iz Kaunasa izteče šele leta 2021.

V pogodbi je ključna klavzula za odhod, bo pa jasno, ali želi Avstralec začel sezono v Kaunasu, ali pa bo čakal na NBA. “Moj edini cilj je, da ta premor izkoristim na najboljši možen način, saj se mi ta čas nikoli ne bo vrnil. Upam, da bo to uvod v moj podpis pogodbe s klubom iz NBA lige v oktobru. Počutim se pripravljenega,” meni 24-letni Landale.

Avstralec je v Žalgiris prišel iz Partizana in v debitantski evroligaški sezoni povprečno beležil 11 točk, 4,4 skoka in asistenco. Tuji mediji so špekulirali o njegovi selitvi v Barcelono, ki jo je kot trener prevzel Šarunas Jasikevičius, a Landale pravi, da so to le govorice.