23 točk Dončića za zmago proti Philadelphiji

Liga NBA 29. Jul 20208:06 > 8:25
Ronald Martinez/Getty Images

Na zadnji pripravljalni tekmi pred nadaljevanjem lige NBA je imel Luka Dončić ključno vlogo pri zmagi svoje ekipe nad Philadelphijo 76ers. Mavsi so po podaljšku premagali tekmeca s 118:115. Dragić z Miamijem poražen proti Memphisu.

Po rahlih zdravstvenih težavah Dončića nas je zanimalo, kakšnega Luko bomo videli na tekmi proti kvalitetnemu moštvu Philadelphije. Morebitne skrbi so bile odveč. Dončić je namreč v 26 minutah, kolikor jih je preživel na parketu, dosegel 23 točk 7 skokov in 6 podaj. Ob tem velja omeniti, da ga je trener Rick Carlisle potegnil iz igre že ob koncu tretje četrtine, v želji ohraniti ga spočitega za tekmo proti Houstonu, ki bo znova imela tisti pravi tekmovalni naboj.

Ob našemu košarkarskemu asu se je izkazal drugi zvezdnik moštva Kristaps Porzingis, ki na prejšnji tekmi zaradi zamujenega testa ni smel nastopiti. Videti je bilo, da se je tokrat želel izkazati, igral je super motivirano in na koncu v 26 minutah dosegel 17 točk in dodal 12 skokov.

Pri Philadelphiji je bil z 28 točkami najučinkovitejši Tobias Harris.

V noči s torka na sredo je nastopil tudi Goran Dragić, ki je dosegel 9 točk, njegov Miami pa je izgubil proti Memphisu s 128:110.

Ostali rezultati pripravljalnih tekem:

Phoenix – Toronto 117:106

Indiana – San Antonio 111:118

Portland – Oklahoma City 120:131

Houston – Boston 137:112

V noči iz četrtka na petek bodo navijači le dočakali nadaljevanje lige NBA. Že prvi tekmi bosta izjemno zanimivi: Utah – New Orleans in Clippers – Lakers.