Izjemni Lillard z 61 točkami potopil Dallas

Liga NBA 12. Avg 20209:06 > 9:15
Streeter Lecka/Getty Images

Košarkarji Dallasa so izgubili napeto tekmo proti Portlandu (134:131), pri katerem je z 61 točkami (izenačen rekord kariere) blestel Damian Lillard.

S tem porazom je postalo jasno, da bodo Mavsi redni del sezone končali kot sedma ekipa Zahoda.

Navkljub izjemni predstavi Lillarda je bil Dallas vse do zadnjih sekund v igri za zmago. Štiri sekunde pred koncem je Dorian Finney Smith pri zaostanku za točko iz kota celo zadel trojko, a je sodnik sočasno zapiskal osebno napako v napadu Treyu Burku. Na drugi strani je CJ McCollum zadel oba prosta meta, ob zvoku sirene pa je Tim Hardaway jr. zgrešil trojko za podaljšek.

Prvi strelec Dallasa je bil tokrat Kristaps Porzingis (36 točk), Luka Dončić pa je tekmo končal s 25 točkami, 10 podajami in osmimi skoki.

Mesto za naslovnice ameriških medijev pa bo tokrat zasedal 30-letni Lillard, ki je postal šele šesti igralec v zgodovini Lige NBA s tremi tekmami, na katerih je dosegel vsaj 60 točk. Lillard je imel ob polčasu v statistiki 25 točk, mejo 50 točk pa na drugi tekmi zapored dosegel pet minut pred koncem. V finišu obračuna je Dallasu nasul še dodatnih 11 točk, najbolj pa navdušil s trojko dobro minuto pred koncem, ko je zadel z devetih metrov. Portland je takrat poravnal izid na 130.

Videli ste. Osupljiv igralec. Zelo težko ga je ustaviti, težko ga je pokrivati. Potrebno bo še več dela, da bi ga pokrili, a ste videli, kako je izjemen,” je po tekmi o Lillardu povedal Dončić.