Dallas se bo v končnici srečal z LA Clippersi

Liga NBA 13. Avg 20209:26 > 10:16
Harry How/Getty Images

Do konca rednega dela Lige NBA sta preostala še dva dneva. Pari končnice so skorajda že povsem jasni, svojega nasprotnika čakajo le še LA Lakersi, ki bodo igrali z osmim udeležencem končnice na Zahodu.

Za edino preostalo mesto v končnici se borijo še Portland, Memphis, Phoenix in San Antonio. Z zadnjo zmago proti Denverju (124:111) so si drugo mesto na Zahodu priigrali LA Clippersi, ki se bodo v prvem krogu končnice pomerili z Dallasom. Ob pomembni zmagi sta blestela Paul George (27 točk) in Kawhi Leonard (26). Z dvigom forme zvezdniškega dvojca v Orlandu je zadovoljen tudi trener Doc Rivers, ki je prepričan, da sta igralca v odličnem stanju in pripravljena na končnico.

Predzadnjo tekmo rednega dela je odigral tudi Dragićev Miami, ki je s 116:115 izgubil proti Oklahomi. Goran Dragić je tokrat tekmo začel v prvi peterki, odigral pa 22 minut in v statistiko vpisal 16 točk, šest podaj in pet skokov. Prvi strelec Vročice je bil s 30 točkami Tyle Hero.

Oklahoma je do zmage prišla po velikem preobratu v zadnji četrtini, ko je nadoknadila kar 22 točk zaostanka. Miami se bo v prvem krogi končnice pomeril z Indiano, Oklahoma pa z Houstonom. Preostali pari končnice na Vzhodu so: Denver – Utah, Philadelphia – Boston, Toronto – Brooklyn in Milwaukee – Orlando.

Danes bo padla dokončna odločitev o osmem in devetem mestu, ki vodita v dodatne kvalifikacije za končnico na Zahodu. Z zmagama bi si ti mesti zagotovila Portland in Memphis. Portland bo igral z Brooklynom, Memphis pa z Milwaukeejem. Na spodrsljaj čakata Phoenix in San Antonio.