Trojni dvojček Dončića v senci (novega) zvina gleženja

Liga NBA 22. Avg 20207:05 > 7:10

Los Angeles Clippersi so tretjo tekmo uvodnega kroga končnice proti Dallasu dobili s 130:122 in v zmagah povedli z 2:1. Luka Dončić je blestel z novim trojnim dvojčkom, vendar zaradi zvitega levega gležnja v zadnjih desetih minutah ni stopil na parket.

Luka Dončić si je gleženj poškodoval štiri minute pred koncem tretje četrtine ob prodoru Kawhija Leonarda. Ljubljančan je na eni nogi odskakal v garderobo in se vrnil na začetku zadnje četrtine. Na parketu je preživel tri minute, nato pa so bile bolečine prehude, da bi lahko tekmo odigral do konca. Ljubljančan je znova odšel v garderobo in se do konca tekme ni več vrnil na igrišče.

Ljubljančan je na parketu preživel 29 minut in kljub slabemu strelskemu večeru dosegel trojnega dvojčka. Ob metu 4/14 iz igre (samo 1/6 za tri) je dosegel 13 točk, 10 skokov in 10 podaj. “Trenutno je še prezgodaj govoriti o nedeljski tekmi. O stanju gležnja bo več znanega jutri,” je po tekmi dejal Dončić in poudaril, da bolečine niso tako hude kot decembra, ko je imel podobne težave.

Najboljši strelec Dallasa je bil Kristaps Porzingis s 34 točkami, Seth Curry in Hardaway sta jih dodala 22, medtem ko je pri Clippersih s 36 točkami, devetimi skoki in osmimi podajami izstopal Leonard.

Clippersi so slabo igro Dallasa v obrambi najbolje izkoristili v drugi četrtini, ki so jo dobili s 45:31 in prišli do odločilne prednosti.

Toronto in Boston sta proti Brooklynu oziroma Philadelphii prišla do tretje zmage v seriji in bodo imeli že na naslednji tekmi priložnost za preboj v konferenčni polfinale na Vzhodu. Na Zahodu je Utah s 124:87 razbil bledi Denver, ki je doživel tretji najhujši poraz v zgodovini kluba na tekmah končnice. Jazzeri v zmagah vodijo z 2:1.