Bucks in Lakers v 2. kolu NBA končnice

Liga NBA 30. Avg 20200:03 > 0:05
Getty Images/Kevin C. Cox

V ligi NBA so po bojkotu zaradi rasnih neenakosti nadaljevali s tekmami končnice. Milwaukee je premagal Orlando s 118:104 in serijo dobil s 4:1, LA Lakers pa so na 5. tekmi odpravili Portland s 131:122 in prav tako napredujejo.

Po porazu na prvem srečanju je Milwaukee zanesljivo dobil vse naslednje tekme in tako je bilo tudi nocoj, saj so Bucksi že ob začetku drugega polčasa vodili za 21 točk. Orlando je pokazal zobe in dobih sedem minut pred koncem se je približal na samo 3 točke zaostanka. To pa je bilo tudi vse in Milwaukee je znova ušel in tekmo mirno pripeljal do konca.

Pri Milwaukeeju je Giannis Antetokounmpo dosegel 28 točk in 17 skokov, Middleton je zbral 21 točk, Lopez pa 16. Pri Orlandu je 22 točk in 15 skokov prispeval Nikola Vučević.

Milwaukee se bo v 2. kolu srečal z Miamijem Gorana Dragića, ki je pometel z Indiano s 4:0 v zmagah.

V zahodni konferenci sta bili odigrani dve tekmi. Los Angeles Lakersi so odigrali peto srečanje s Portlandom in ekipi sta se v prvem delu izmenjavali v vodstvu, LA je največ vodil za 7, Trail Blazersi pa za 8. V drugem delu pa so Lakersi stopili na plin, vodili vse do konca in tudi zanesljivo zmagali.

Anthony Davis je dosegel 43 točk, LeBron James pa 36, ob 10-ih skokih in 10-ih asistencah.

Na drugem srečanju Zahoda je Houston visoko premagal Oklahomo City s 114:80 in v seriji povedel s 3:2. Rocketsi so si odločilno prednost priigrali v 3. četrtini, ki so jo dobili kar s 37:18. Za Houston je Harden dosegel 31 točk, Covington 22 in Gordon 20, pri Oklahomi pa jih je 19 zbral Schröder.

Nocoj bodo 6. tekmo odigrali Dallas Mavericks in LA Clippers. Luka Dončić in soigralci morajo zmagati, če ne bo njihova sezona končana.