Miami na prvi tekme premagal Buckse, Dragić 27 točk

Liga NBA 1. Sep 20203:43 > 3:44
Getty images/Mike Ehrmann

Košarkarji Miami Heat so na prvi tekmi polfinala vzhodne konference premagali Milwaukee Bucks s 115:104, Oklahoma City Thunder pa je z zmago proti Houstonu s 104:100 izsilil sedmo tekmo prvega kola.

Za Miami je vrhunsko tekmo odigral Jimmy Butler, ki je dosegel osebni rekord končnice s 40 točkami. Goran Dragić je prispeval 27 točk (9-15 iz igre), 6 skokov in 5 asistenc.

V zadnjih treh minutah je Butler prevzel nadzor nad tekmo – met od daleč, nato še trojka za +6 in za konec še težak met iz obrata. Na drugi strani Antetokounmpo sploh ni mogel priti do meta, poleg tega mu je Dragić v zadnji minuti še ukradel žogo.

Milwaukee je sicer največ vodil za 11, v zaključni fazi tekme pa ni našel rešitev za odlično Miamijevo obrambo. Giannis Antetokounmpo je dosegel le 18 točk, izgubil pa je 6 žog in proste mete metal le 4-12.

Na drugi tekmi večera je Oklahoma City premagal Houston s 104:100 in tako izsilil odločilno, sedmo tekmo prvega kola končnice. Rezultat je bil 13 sekund pred koncem izenačen na 100, nato je Chris Paul zadel dva prosta meta, na drugi strani pa je Russell Westbrook izgubil žogo, Gallinari pa je z dvema zadetima prostima metoma Oklahomi zagotovil zmago.

Paul je končal pri 28 točkah, Gallinari jih je dosegel 25, pri Houstonu pa jih je Harden zbral 32.