Dragić in Butler nerešljiva uganka za Milwaukee

Liga NBA 3. Sep 20203:25 > 3:30
Mike Ehrmann, Getty Images

Miami je v polfinalu Vzhodne konference Lige NBA proti Milwaukeeju povedel z 2:0, potem ko je Jimmy Butler že po izteku igralnega časa zadel odločilna dva prosta meta, Goran Dragić pa je bil s 23 točkami prvi strelec vročice.

Goran Dragić je na parketu preživel 34 minut in v tem času ob 23 točkah zbral še pet skokov in štiri podaje. Jimmy Butler tokrat ni imel strelskega večera, saj je dosegel samo 13 točk, vendar zadel odločilna prosta meta, s katerima je poskrbel, da Miami v letošnji končnici še ne pozna poraza. Pri Milwaukeeju je z 29 točkami in 14 skoki blestel Giannis Antetokounmpo, Khris Middleton jih je dodal 23.

Miami in Dragić sta srečanje začela odlično. Gogi je e v prvih štirih minutah dosegel devet točk, vročica pa je po 12 minutah vodila z 38:29, ob polčasu pa s 66:60. Dragić je v prvem polčasu dosegel kar 17 točk.

Milwaukee se je v drugem polčasu uspel približati, toda dve minuti pred koncem ni nič kazalo na tesno končnico, saj je Miami vodil s 111:102. Najboljša ekipa rednega dela se je tudi po zaslugi spornih sodniških odločitev (osebna napaka Dragića nad Middletonom) uspela vrniti v igro, a zadnjo besedo je imel Butler. Prvi zvezdnik Miamija je metal iz levega kota, Antetokounmpo ga je podrl na parket ob pisku sirene. Sodniki so po ogledu posnetka določili, da se je igralni čas iztekel, Butler pa je uspešno izvedel oba prosta meta za vodstvo Vročice z 2:0. Miami je v konferenčnem finalu nazadnje igral leta 2014, ko je imel na Floridi glavno besedo LeBron James …

Na Zahodu si je Houston kot zadnji zagotovil mesto v polfinalu. Rakete so na odločilni sedmi tekmi Oklahomo odpravile s 104:102 in bodo za preboj v konferenčni finale izzvale LA Lakerse.