Neustavljivi Jokić Denver popeljal do izenačenja

Liga NBA 6. Sep 20205:27 > 5:31
Douglas P. DeFelice, Getty Images Sport

Denver Nuggets so dobili drugo tekmo polfinalne serije zahodne konference lige NBA proti LA Clippers s 110:101 in izid izenačili na 1:1.

Nuggets niti enkrat na srečanju niso zaostajali in že v drugi četrtini je prednost znašala več kot 20 točk, Clippers pa se na manj kot pet točk zaostanka niso približali.

Nikola Jokić je bil spet izjemen, že v prvi četrtini je dosegel 15 točk (izid po 12 minutah je bil 44:25).

V drugi četrtini je Denver prednost povečal na 23, na polčas pa sta ekipi odšli z izidom 72:56.

Clippers so v zadnji četrtini končno zaigrali nekoliko bolje, predvsem po zaslugi Paula Georga so se približali na 5 točk zaostanka, vendar bližje niso prišli. Denver je bil ta večer preprosto predober.

Jokić je srečanje končal s 26 točkami in 18 skoki (met 10/17). Jamal Murray je zbral 27 točk, Harris in Millsap pa po 13.

Za Los Angeles je Paul George dosegel 22 točk, Ivica Zubac 15, Kawhi Leonard pa le 13, ob 10 skokih in 8 asistencah.