Bucksi brez Giannisa prestavili slavje Dragića & Co.

Liga NBA 7. Sep 20200:38 > 0:43

Miami ni uspel izkoristiti prve zaključne žoge za preboj v finale Vzhodne konference, potem ko je Milwaukee, ki je od druge četrtine igral brez Giannisa Antetokounmpa, četrto tekmo dobil po podaljšku s 118:115 in izid v seriji znižal na 3:1. LA Lakersi izenačili na 1:1 proti Houstonu.

Za najboljšo ekipo rednega dela Lige NBA je bila to odločilna tekma. Nov poraz bi pomenil “metlo” in ekspresno slovo od boja za šampionski prstan, toda Milwaukee je po podaljšku uspel priti do prve zmage v seriji, s katero je ostal v igri. Zanimivo, da so Bucksi izdi v seriji znižali na 3:1 brez prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa, ki je zaradi težav z gležnjem igro zapustil na začetku druge četrtine. Aktualni MVP in najboljši obrambni igralec lige je v 11 minutah igral izvrstno, saj je dosegel kar 19 točk.

Milwaukee je imel priložnost za zmago že v rednem delu, toda Donte DiVincenzo je zadel samo en prosti met za izenačenje na 107:107. Miamiju je nato ostalo še 1,9 sekunde. Žoga je prišla do Gorana Dragića, ki s težkega položaja iz kota ni zadel trojke za zmago. Milwaukee je bil v podaljšku za odtenek boljši, odločilne točke pa je iz črte prostih metov dve sekundi pred koncem prispeval Chris Middleton.

Ravno Middleton je po poškodbi Giannisa prevzel vodilno vlogo pri Milwaukeeju in na koncu dosegel 36 točk, osem skokov in osem podaj. Pri Miamiju je bil s 26 točkami, 12 skoki in osmimi podajami najboljši Bam Adebayo. Duncan Robinson jih je dodal 20, Jae Crowder 18, Dragić (tudi štiri skoke in osem podaj) in Jimmy Butler pa sta dala po 17 točk.

Peta tekma bo na sporedu devetega septembra.

Na Zahodu so LA Lakersi izid proti Houstonu izenačili na 1:1. Za zmago jezernikov s 117:109 sta bila najzaslužnejša Anthony Davis s 34 in LeBron James z 28 točkami. Pri raketah je bil prvo ime James Harden s 27 točkami.