Sijajni Jokić ne zmore vsega sam – Clippersi do zmage

Liga NBA 8. Sep 20204:58 > 4:59
Mike Ehrmann/Getty Images

Košarkarji Los Angeles Clippersov so s 113:107 premagali Denver Nuggetse in v seriji povedli z 2:1. Po koncu tekme se je zdelo, da je Denver iz rok izpustil veliko priložnost za zmago.

Denver je bil predvsem v prvem polčasu boljša ekipa. Takrat je na parketu kraljeval Jokić, ki je bil vodja svoje ekipe. Izkazal se je z nekaj koši in s serijo sijajni asistenc. Obramba Clippersov ni imela prave rešitve zanj.

Denver je dobro igro povedel z 12 točkami prednosti, nato pa je v končnici druge četrtine padla zbranost. Sledil je niz izgubljenih žog, tri je zapravil tudi Jokić, to pa so Clippersi znali izkoristiti. Zasedba Doca Riversa se je do odmora približala na -2.

V tretji četrtini je Denver po treh zaporednih trojkah Jokića znova povedel z dvomestno številko, a so se Clippersi hitro vrnili v tekmo.

V nadaljevanju tekme sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, v odločilnih trenutkih pa je bil znova najbolj miren Kawhi Leonard. Clippersi so v končnici vendarle uspeli zaustaviti tudi Jokića, ki so ga prisilili v težke podaje, njegovi soigralci pa so bili pri metu premalo razpoloženi. Clippersi so to znali izkoristiti in po polaganju Williamsa 2:06 do konca povedli s 109:103.

Minuto in pol pred koncem je pomemben met zgrešil še Jokić in takrat je bilo upov za Denver konec. Srbski reprezentant je tekmo končal z 32 točkami (13/24), 12 skoki in osmimi podajami, a izgubil kar sedem žog. Na drugi strani je bil z 32 točkami najuspešnejši Paul George, 23 pa jih je dodal še Kawhi Leonard, ki je v statistiko vpisal še 14 skokov in šest podaj.

Četrta tekma serije je na sporedu v noči na četrtek ob 3. uri zjutraj po našem času.