Lakersi le še korak od finala Zahoda

Liga NBA 11. Sep 20203:50 > 3:53
Mike Ehrmann/Getty Images

Los Angeles Lakersi so s tretjo zaporedno zmago v polfinalni seriji Zahoda proti Houston Rocketsom v skupnem izidu povedli s 3:1.

Lakersi so četrto tekmo s Houstonom odigrali odlično in na koncu slavili s 110:100.

Po prvi četrtini sicer ni delovalo, da bodo košarkarji iz Los Angelesa tako prepričljivi. Houston je tekmo začel dobro, nato pa so se LeBron James in druščina vendarle prebudili. V drugi četrtini je Houston dosegel vsega 19 točk, James pa je ekipo popeljal do 16 točk prednosti.

Tretja četrtina je bila izenačena, kar je Lakersom odgovarjalo, saj so brez težav zadržali prednost, v zadnjem delu pa je Houston vendarle nekoliko pritisnil, a ne dovolj, da bi videli popoln preobrat. Rocketsi so se uspeli približati na sedem točk zaostanka, to pa je bilo vse, kar so zmogli.

Pri Los Angeles Lakersih je bil najboljši posameznik Anthony Davis, ki je v 40 minutah igre vpisal 29 točk in dodal še 12 skokov ter pet asistenc. Dvojni dvojček je vpisal tudi James (16 točk in 15 skokov), do trojnega dvojčka pa mu je zmanjkala samo ena podaja.

Pri Houstonu je 25 točk dosegel Russell Westbrook, 21 pa jih je dodal James Harden. Slednji je imel še deset asistenc in štiri skoke, a je razočaral predvsem pri metu iz igre (2/11 za dve točki in 1/6 za tro točke). Harden je izvedel kar 20 prostih metov, zadel jih je 16.

Po tretji zaporedni zmagi Lakersov v seriji na Zahodu vse bolj diši po mestnem finalu.

Peta tekma je na sporedu v noču na soboto.