Nowitzki vstopil v klub 30.000

Liga NBA 8. Mar 20179:14 > 9:35

Košarkar, ki že dolgo piše zgodovini v Ligi NBA, je v noči s torka na sredo kot šesti igralec v zgodovini presegel mejo 30.000 točk. Vse skupaj je Dirk Nowitzki začinil še z 11 skoki in se tako med večne vpisal z dvojnim dvojčkom. Blestel je tudi Russell Westbrook.

Dirk Nowitzki eden izmed najboljših tujih košarkarjev v zgodovini Lige NBA je v letošnji sezoni dolgo manjkal zaradi težav z ahilovo tetivo. Zato se je vstop v klub košarkarjev, ki so v Ligi NBA dosegli več kot 30.000 točk nekoliko zavlekel. Pred včerajšnjo tekmo je “Dirkulus” za jubilej potreboval še 20 točk.

38-letni Nemec, ki že vso kariero v ameriški profesionalni ligi igra za Dallas, je bil na obračunu proti Jezernikom igralec tekme. Dosegel je 25 točk in ujel 11 odbitih žog, Mavsi pa so zmagali s 122:11. V uspeh svojega varovanca je bil prepričan tudi trener Dallasa Rick Carlisle: “Gledal sem Dirka zadnjih nekaj dni in vedel sem, da se bo zgodilo danes.” Nowitzki je v letošnji sezoni le petkrat dosegel 20 točk ali več, a to je bil čaroben večer.

Legendarni Nemec je zdaj v prestižnem klubu kjer kraljujejo Kareem Abdul Jabbar (38.387 točk), Karl Malone (36.928), Kobe Bryant (33.643), Michael Jordan (32.292) in Wilt Chamberlain (31.419).

Oklahoma je kljub osebnemu rekordu Russella Westbrooka, ki je dosegel 58 točk, izgubila proti Portlandu (121:1216). Glavni razlog za poraz Thunderja je ekipna igral gostov. Pri Portlandu je bilo dvomestnih kar sedem igralcev, med njimi tudi nekdanji košarkar Laškega Jusuf Nurkić: “Ko gledaš statistiko, ima Russ 60 točk ali kolikor koli že. Dal bi mu jih tudi 80, a še vedno moramo zmagati. Spoštujem to kar počne, vendar sem zadovoljen s svojo ekipo.

Westbrook, ki je imel dober met iz igre (21/39), je razočaral v zadnji četrtini, ko je zgrešil nekaj odprtih poskusov (v zadnji četrtini le 6/15). Organizator igre je bil razočaran nad igro svoje ekipe v obrambi: “Nismo tako dobri, da si lahko vzamemo prost večer v obrambi,” in se dotaknil še štirih zgrešenih metov v zadnji minuti in pol: “Ja, zgrepil sem jih, a prej so šle žoge notri.”

Najboljši pri Portlandu je bil Allen Crabbe, ki je dosegel 23 točk, v veliko pomoč pa sta bila še Damian Lillard (22 točk) in C. J. McCollum (21 točk).

Rekordni večer je tudi za Bojanom Bogdanovićem, ki je v dresu Washingtona ob zmagi nad Phoenixom dosegel 29 točk. Hrvat je bil neverjeten s črte prostih metov, saj je zadel vseh 16 poskusov in postavil klubski rekord.