Poslovil se je legendarni direktor Bullsov Jerry Krause

Liga NBA 21. Mar 201721:34 > 21:36
Brian Bahr, Getty Images Sport

Jerry Krause, nekdanji izvršni direktor (GM) Chicago Bullsov, oče šampionske zasedbe na čelu z Michaelom Jordanom, je umrl v 77. letu starosti.

Dolgoletni oglednik na področju košarke in bejzbola je s sijajnimi taktičnimi potezami od popolnega neznanca leta 1985 prišel do najpomembnejše pisarne pri Chicago Bullsih, potem ko se je lastnik Jerry Reinsdorf odločil, da na nek način združi dve svoji veliki ljubezni – Bullse in White Soxe.

Krause je svojo pozornost usmeril v košarko in skozi leta na naborih izbiral, kupoval ali pa na kakšen drugačen način pridobil Scottieja Pippna, Dennisa Rodmana in trenerja Phila Jacksona. Vsi navedeni so si s svojim učinkom v klubu tlakovali pot do Hiše slavnih.

Krause je zaslužen tudi za prihode Horacea Granta, B.J. Armstronga, Rona Artesta, Eltona Branda, Tysona Chandlerja, Jamala Crawforda in navsezadnje Tonija Kukoča.

V obdobju njegovega vodenja kluba so Bullsi osvojili 6 šampionskih prstanov.