Miami brez težav prek Dragićevih bivših

Liga NBA 22. Mar 20179:28 > 9:59
Getty Image

Košarkarji Miami Heat so na domačem parketu brez težav premagali Phoenix Suns s 112:97. Goran Dragić je dosegel 16 točk, zmago pa je zasenčila poškodba Hassana Whitesida.

Hassan Whiteside je dosegel 23 točk in 14 skokov, nato pa se poškodoval vsega dve minuti pred koncem. Whiteside je namreč dobil ureznino med palcem in sredincem svoje roke, potem ko se je ujel za peno ob robu table, in zato prejel 13 šivov. Poškodba vsekakor ni prišla od pravem času, a Miami lahko ohranja optimizem, saj je Whiteside podobno poškodbo staknil že pred dvema letoma in takrat izpustil tri tekme.

Whiteside je na tekmi dosegel nov rekord franšize, saj je na dosedanjih 66 tekmah dosegel 936 skokov, kar je dva več kot jih je Rony Seikaly dosegel v sezoni 1991/92.

Razpoložen je bil tudi Goran Dragić, ki je dosegel 16 točk in štiri skoke. Gogi je na parketu prebil 28 minut. Prepričljiva zmaga nad Phoenixom je bila šestnajsta izmed zadnjih osemnajstih v American Airlines areni, šestnajstič zapored pa so na domači tekmi dosegli več kot 100 točk.

Na roko gre Heat tudi poraz Detroit Pistons proti Brooklyn Nets. Slednji so Pistonse premagali z 98:96, potem ko je Brook Lopez dosegel koš tik pred piskom sirene. Lopez je bil z 29 točkami najbolj uspešen posameznik pri Nets, Beno Udrih je tekmo spremljal s tribune. Pri Detroitu je bil z 19 točkami najboljši posameznik Kentavius Caldwell-Pope.

Do mesta v končnici so prišli Boston Celtics, ki so se v končnico uvrstili še devetič v zadnjih desetih sezonah. Golden State Warriors so po zmagi proti Oklahomi tokrat brez težav odpravili Dallas Mavericks. Bilo je 112:87, Dirk Nowitzki je dosegel 16 točk in devet skokov, prvi strelec Golden Stata pa je bil Klay Thompson s 23 točkami.

Chicago Bulls so po podaljšku klonili proti Torontu. Losangeleški derbi so premočno dobili Clippers. Lakers so premagali z visokih 133:109.