DeRozan ohladil Vročico

Liga NBA 24. Mar 20177:29 > 7:39

Košarkarji Miamija so v Ligi NBA noči s četrtka na petek s 84:101 izgubili proti Torontu. Glavni krivec za poraz Vročice je DeMar DeRozan, ki je prvič v karieri na dveh zaporednih tekmah dosegel vsaj 40 točk.

Miami je srečanje začel silovito in že v uvodni četrtini povedel s +15 (33:18). A že v drugi četrtini se je gostiteljem povsem ustavilo, do konca tekme pa so dosegli le še 51 točk.

Tokrat ni imel svojega dne Goran Dragić, ki je ob malce slabšem metu iz igre 5/18 zbral le 13 točk. Kljub težji poškodbi roke in 13 šivom je zobe stisnil Hassan Whiteside in dosegel 16 točk.

Pri gostih je vnovič blestel DeMar DeRozan, ki je na zadnji tekmi Chicagu nasul 42 točk, tokrat pa se je ustavil pri 40. “Moj cilj ni le dosegati košev. Želim igrati agresivno in poiskati soigralce, v obrambi pa garati. Začeli smo dokaj počasno, nato je vse steklo,” je bil po tekmi zadovoljen DeRozan.

Miami je kljub porazu ostal na osmem mestu Vzhodne konference.

Zaradi težav s poškodbami pri New Yorku je tokrat priložnost dobil tudi Saša Vujačić, ki je na gostovanju pri Portlandu v 16 minutah dosegel 9 točk. Gostitelji so si zanesljivo prednost priigrali že v prvi četrtini in jo nato uspešno ohranjali vse do konca.

Liga NBA, tekme 23. marca:
MIAMI – TORONTO 84:101
Whiteside 16 in 14 skokov, Dragić 13 (met: 5/18), 7 skokov in 7 podaj v 33 minutah; DeRozan 40, Powell 14.

PORTLAND – NEW YORK 110:95
Lillard 30, McCollum 20; Porzingis 18, Lee 16, Vujačić 9 (met: 3/6) in skok v 16 minutah.

BROOKLYN – PHOENIX 126:98
Lopez 19, McDaniels 16, Booker 14; Booker 28, Chriss 23 in 11 skokov.

DALLAS – LA CLIPPERS 97:95
Curry 23, Barnes 21, Nowitzki 14; Griffin 21, Paul 15, Jordan 14, 18 skokov.

SAN ANTONIO – MEMPHIS 97:90