Minnesota na krilih Townsa do zmage na Portlandom

Liga NBA 4. Apr 20178:33 > 8:45

V noči s ponedeljka na torek je bila v Ligi NBA na sporedu le ena tekma. Minnesota je doma s 110:109 ugnala Portland, ki je pred tem zmagal šestkrat zapored.

Portland je v tretji četrtini že vodil z 12 točkami prednosti, a nato nerazumljivo popustil in gostiteljem dovolil delni izid 13:0. Zadnja četrtina je nato bila zelo izenačena, odločilni koš pa je 35 sekund pred koncem prispeval Karl-Anthony Towns, ki je po podaji Gorguija Dienga zabil žogo skozi obroč za 110:106. Gostje so nato rezultat znižali na -1, Damian Lillard pa je imel celo met za zmago, a je zgrešil.

Lillard je bil s 25 točkami najboljši strelec Portlanda, pri Minnesoti pa je blestel Towns, ki je vpisal dvojni dvojček (34 točk in 12 skokov). Portland zaenkrat še drži osmo mesto na Zahodu, a je s tem porazom Denverju ponudil priložnost, da se približa na zgolj zmago zaostanka.