Atlanta in Clippers izsilila vsaj šest tekem

Košarka 15. Jun 20218:08 0 komentarjev
Clippers so se po zaslugi dvojčka Leonard-George povsem vrnili v igro za konferenčni finale. Foto: Guliverimage

Košarkarji Los Angeles Clippers so po dveh zaporednih zmagah proti Utahu izenačili izid v zmagah v drugem krogu končnice na 2:2. Četrto tekmo (118:104) so dobili po zaslugi dvojčka Paul George-Kawhi Leonard, ki sta skupaj dosegla kar 62 točk. Enak rezultat v seriji je tudi med Atalanto in Philadelphio, Hawks so na četrti tekmi slavili s 103:100.

Še drugo tekmo zapored sta prva zvezdnika Clippersov – ki so v prvem krogu na počitnice poslali Dallas Luke Dončića – Kawhi Leonard in Paul George oba dosegla več kot trideset točk. Tokrat sta se oba ustavila pri 31 točkah, George je temu dodal še 9 skokov, Leonard pa dva manj.

Tekma je bila praktično odločena že po prvem polčasu, ki so ga Clippers dobili z 68:44, lepo prednost pa so imeli že po uvodnih 12 minutah (30:13). Jazz, pri katerih je najboljši strelec tekme Donovan Mitchell prispeval 37 točk, so se v drugem polčasu sicer približali, a bližje kot na minus deset niso uspeli priti. Pomemben delež v mozaik zmage moštva iz mesta angelov je prispeval Marcus Morris s 24 točkami. Serija je zdaj izenačena na 2:2, po štirih zmagah domačinov pa se znova seli v Utah, kjer bo peta tekma na sporedu v noči na četrtek.

Do izenačenja v seriji na 2:2 je uspelo priti tudi Atlanti. Ta je proti Philadelphii po uvodni zmagi dvakrat zapored izgubila, zdaj pa prišla do ključnega uspeha za realne možnosti za nadaljevanje sezone. V napetem obračunu, v katerem so večji del vodili gostje iz Philadelphie, je ključno vlogo odigral Trae Young s 25 točkami in kar 18 podajami! Svoje je dodal še srbski branilec Bogdan Bogdanović z 22 točkami in 5 skoki. “Ta ekipa se nikoli ne preda, ne glede na rezultat. Obožujem našo borbo in res sem ponosen na to ekipo,” je dejal Young, ki si je na ogrevanju pred tekmo poškodoval desno ramo, a je lahko igral.

Težave s poškodbo ima tudi prvi zvezdnik Philadelphie Joel Embiid. Kamerunec je kljub očitnim problemom z desnim kolenom dosegel 17 točk in 21 skokov, a je bilo premalo za uspeh. Philadelphia je zapravila vodstvo z 18 točkami razlike, serija pa se zdaj znova seli v njeno dvorano, kjer bo peta tekma v četrtek zvečer po slovenskem času.