Brooklynova velika trojka preveč za LA Clippers

Košarka 3. Feb 20219:32 0 komentarjev
NBA, Brooklyn Nets
NBA

Brooklyn Nets je na krilih velike trojke - Kevin Durant, James Harden in Kyrie Irving - prišel do velike zmage proti Los Angeles Clippers (124:120). Durant, Harden in Irving so v zadnji četrtini uspešno zaustavili sloviti dvojec iz Clippersov - Kawhija Leonarda in Paula Georga.

Pri Brooklynu je Irving vpisal kar 39 točk, Durant jih je dodal 28, Harden pa 23, hkrati pa dosegel 50. trojni dvojček v rednem delu sezone v karieri. 23 točkam je dodal še 14 podaj in 11 skokov. Omenjena trojka je blestela predvsem v odločilni zadnji četrtini, ko so zvezdniki dosegli kar 29 od 36 točk Brooklyna v zadnjem delu igrem. Brooklyn je s tem prekinil niz treh zaporednih zmag LA Clippers.

Na drugi strani je bil s 33 točkami prvi strelec LeonardGeorge pa se je zaustavil pri 26 točkah. Za Clipperse je bil to šele drugi poraz na zadnjih 12 tekmah.

Rekorden večer VanVleeta

Predstava večera je uspela Fredu VanVleetu, ki je s 54 točkami popeljal Toronto do visoke zmage nad Orlandom (123:108). VanVleet je prvih treh četrtinah dosegel kar 11 trojk, hkrati pa podrl tudi klubski rekord, ki ga je leta 2018 z 52 točkami na eni tekmi dosegel zvezdnik DeMar DeRozan.

Fred VanVleet je s strelskim rekordom kariere – dosegel je 54 točk – popeljal Toronto Raptors do visoke zmage nad Orlando Magic s 123:108. VanVleet, ki je imel pred tem osebni rekord pri 36 točkah, je v prvih treh četrtinah nanizal kar 11 trojk in obenem presegel tudi klubski rekord, ki ga je leta 2018 z 52 točkami na eni tekmi dosegel DeMar DeRozan.

Omeniti velja še predstavo Damiana Lillarda, ki je z 32 točkami popeljal Portland do zmage proti Washingtonu (132:121). Pri Washingtonu je sicer s 37 točkami blestel Bradley Beal, ki pa ni imel pomoči soigralcev.