Čančar poražen proti Brooklynu

Liga NBA 9. Maj 20217:29 > 8:10 0 komentarjev
Vlatko Čančar Denver
AP Photo/Charles Krupa

Košarkarji Denverja so po podaljšku izgubili proti Brooklyn Nets, potem ko so zapravili prednost 21 točk. V vrstah Nuggets je nekaj minut dobil tudi slovenski reprezentant, Vlatko Čančar.

Pri zmagi Brooklyna je dvojec Kyrie Irving & Kevin Durant prispeval 31 oziroma 33 točk, mrežice pa so slavile (125:119), s čimer se pomikajo na 2. mesto vzhoda. Pri poraženi ekipi je Čančar v 15 minutah na parketu zbral 3 točke, 2 skoka in 2 asistenci, prvi kandidat za MVP naziv, Nikola Jokić je dodal 29 točk.

Večer v ligi NBA je obeležil poseben mejnik Russella Westbrooka, ki je za Washington ob zmagi po podaljšku nad Indiano (133:132) dosegel že 181. trojni dvojček v karieri in se izenačil z legendarnim Oscarjem Robertsonom. Dosežek je ostal v senci izjemne predstave Bradleya Beala, ki se je izkazal s 50 točkami.

Dallasu, ki je sinoči počival, je za petami Portland. Ekipa Blazers je tokrat na krilih Damiana Lillarda (30 točk) in C. J. McColluma (27) porazila San Antonio s 124:102 in je trenutno zadnja ekipa, ki bi si na zahodu neposredno zagotovila končnico. Prvi v čakalnici so aktualni prvaki, LA Lakers.

Od nočnih srečanj velja omeniti še duel Golden Statea in Oklahome, na katerem je blestel Steph Curry. Ostrostrelec je samo v treh četrtinah dosegel kar 11 trojk in se zaustavil pri 49 točkah, njegova ekipa pa je slavila z gladkih 136:97.

Za konec dodajmo še to, da Philadelphia že osem tekem zapored ne pozna poraza, tokrat je bila zasedba 76ers z izidom boljša od 118:104 boljša od Detroita. Prvi strelec moštva iz mesta bratske ljubezni je bil center Joel Embiid z 29 točkami. Philadelphia se je s tem utrdila na prvem mestu vzhoda.

Zvečer bodo oči slovenske javnosti uprte v tekmo Bostona z Miamijem (Goran Dragić), ponoči pa bo Dallas (Luka Dončić) iskal zmago pri Clevelandu.