Čančar prvič v karieri med strelci v končnici

Košarka 30. Maj 20217:22 > 7:50 0 komentarjev
Vlatko Čančar
Bo Vlatko Čančar dobil več priložnosti? Foto: AP Photo/David Zalubowski

Portland je proti Denver Nuggets izenačil izid v seriji na 2:2, tako se dvoboj začenja z ničle. Vlatko Čančar, ki je že na drugi tekmi serije debitiral v končnici lige NBA, je tokrat na parketu preživel osem minut in vpisal svoje prve točke.

Denver je brez zmage ostal predvsem po zaslugi nerazpoloženega napada. Prvič po 5. maju, ko so še v rednem delu sezone izgubili proti Los Angeles Lakers, so namreč ostali brez stotice.

Še Nikolo Jokića, ki je na prejšnjih treh tekmah skupaj Portlandu nasul kar 108 točk, je nasprotnik dobro zaustavil. Zbral je 16 točk in kar je morda še bolj pomembno, vpisal le eno podajo.

Iz igre so Nuggetsi metali le 34 odstotno in tako niso izkoristili slabega strelskega večera prvega zvezdnika Portlanda Damiana Lillarda. Dosegel je le 10 točk ob katastrofalnem metu iz ugre, zadel je namreč le enega od 10 poskusov. Je bil pa zato pri domačih vroč Norman Powell, ki je zadel vse štiri mete za tri in se zaustavil pri 29 točkah.

Čančar z novim mejnikom

Vlatko Čančar je na parketu preživel osem minut. Ko je v ponedeljek debitiral na tekmah končnice, le slabe tri minute. Takrat je 24-letni Slovenec, ki čez lužo nastopa drugo sezono, ostal brez meta na koš. Tokrat pa je zadel edini met iz igre in štiri s črte prostih metov, za skupno šest točk (met iz igre: 1/1; prosti meti: 4/5).

Koš Vlatka Čančarja proti Portlandu

Na parket je prišel 8:21 pred koncem dvoboja ob zaostanku Denverja s 75:99. V nadaljevanju je tudi blokiral met Carmelu Anthonyju, v statistiko pa je vpisal še po en skok in podajo.

Serija se zdaj seli v Denver. Šesto tekmo bo znova gostil Portland in morebitno sedmo Denver.

Philadelphia le še zmago od drugega kroga

Najboljša ekipa vzhodne konference v rednem delu sezone je dobila tudi prvo tekmo proti Washingtonu v gosteh in v seriji povedla s 3:0. Voz Philadelphie je znova vlekel center Joel Embiid, ki je Čarovnikom nasul 36 točk za zmago s 132:103.

Photo by Mitchell Leff/Getty Images
Joel Embiid (Foto: Photo by Mitchell Leff/Getty Images)

Russell Westbrook je za poražence vpisal trojnega dvojčka, (26 točk, 12 skokov, 10 podaj) že svojega 11. v končnici, s čimer se je na tretjem mestu večne lestvice izenačil z Jasonom Kiddom.

Nadzor v seriji proti Memphisu je z zmago prevzel Utah (121:111). Na uvodni domači poraz so zdaj odgovorili z dvema zmagama in v seriji povedli z 2:1. Prvi strelec tekme je bil Donovan Mitchell z 29 točkami. Za Memphis je točko manj vpisal Ja Morant.