Čarobni večer Nikole Jokića za konec serije Utaha

Košarka 1. Feb 20217:13 0 komentarjev
Nikola Jokić
Matthew Stockman/Getty Images

V noči na ponedeljek se je končal izjemen niz Utaha, ki je nanizal 11 zaporednih zmag. Najdaljši zmagoviti niz v letošnji sezoni je na krilih Nikole Jokića prekinil Denver.

#related-news_0

Nikola Jokić je že v prvi četrtini dosegel 22 točk, v prvem polčasu 33, srečanje pa končal s 47 točkami, s čimer je izenačil rekord kariere (17/26 iz igre, 4/4 za tri, 9/10 prosti meti). Srbski center je ob tem zbral še 11 skokov, pet podaj, dve ukradeni žogi in blokado.

Zmaga Denverja s 128:117 ni bila vprašljiva niti za trenutek. Nuggetsi so prvi polčas dobili z 79:54, na začetku tretje četrtine pa povedli za 28 točk – 86:58. Utah se je uspel vrniti na osem točk zaostanka (99:91), toda Denver je hitro znova prestavil v višjo prestavo, prednost znova povišal na 20 točk in si zagotovil mirno končnico za šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah.

Pri domačih sta bila ob izjemnemu Jokiću najučinkovitejša Will Barton z 18 točkami in Jamal Murray s 16. Na drugi strani je z 29 točkami izstopal Bojan Bogdanović. Vlatko Čančar je v dveh minutah na parketu za Denver ostal brez točke.

Los Angeles Clippersi so s 129:115 odpravili New York Knicks. Kawhi Leonard je dosegel 28 točk za zmagovalce, pri krakohlačnikih pa Julius Randle 27. Za veliko presenečenje je poskrbel Washington, ki je bil s 149:146 boljši od Brooklyna. Russell Westbrook je blestel z 41 točkami, desetimi skoki in osmimi podajami, prvi strelec Lige NBA Bradley Beal pa jih je dodal 37. Pri mrežicah je s 37 točkami izstopal Kevin Durant.

Philadelphia je s 119:110 odpravila Indiano, Toronto je bil s 115:102 boljši od Orlanda, Minnesota pa s 109:104 od Clevelanda.