Dallas doma šestič zapored brez moči

Liga NBA 5. Feb 20218:03 0 komentarjev
Luka Dončić
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Potem ko je Dallas uspel prekiniti serijo šestih zaporednih porazov, so Luka Dončić in soigralci v petek znova izgubili. Na domačem parketu jih je Golden State "razbil" s 147:116.

#related-news_0

Luka Dončić je bil s 27 točkami, šestimi skoki in šestimi podajami znova prvi strelec Dallasa, ki je prvi polčas brez prave obrambe dobil s 76:74. Golden State je tudi v drugem polčasu nadaljevali s sijajnim strelskim večerom, medtem ko se je domačim met ustavil in razlika je hitro začela naraščati v korist gostov. Trener Dallasa Rick Carlisle je dokončno obupal šest minut pred koncem ob vodstvu bojevnikov s 130:103, ko je na klop potegnil glavne adute.

Ob šestem zaporednem domačem porazu Dallasa je Kristaps Porzingis dosegel 25 točk, pri gostih je Kelly Oubre jr. s 40 točkami postavil osebni rekord. Sedemkrat je bil natančen izza črte, Steph Curry je zadnjo četrtino presedel na klopi, a kljub temu dosegel 28 točk.

Los Angeles Lakers so v derbiju večera s 114:93 odpravili Denver. Ključna je bila izjemno trdna obramba jezernikov v drugem polčasu in razigrani LeBron James, ki je za 96. trojni dvojček v karieri blestel s 27 točkami, 10 skoki in 10 podajami. Lakersi so drugi polčas dobili s kar 68:35. Vlatko Čančar je bil na parketu dve minuti in 53 sekund, zbral je en skok.