Dallas odpihnil Houston, Dončić zablestel s trojnim dvojčkom

Košarka 5. Jan 20219:28 0 komentarjev
Luka Dončić
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Slovenski košarkarski čarovnik Luka Dončić je v noči na torek blestel ob gostujoči zmagi Dallasa proti Houstounu s 113:100.

Luka Dončić je prišel do prvega trojnega dvojčka v novi sezoni. Ustavil se je pri 33 točkah, 16 skokih in 11 podajah ter se tako na sanjski način vrnil na parket po rahli poškodbi stegenske mišice, zaradi katere je manjkal na tekmi s Chicagom.

Pripravljen sem za igro. Še naprej bom delal na kondiciji in skušal izboljšati formo. Čaka nas še veliko tekem in ustrezno se bom pripravil. Poškodba ni bila resna,” je po obračunu dejal 21-letnik, ki je na tekmi z Raketami presegel mejnik 1000 podaj v ligi NBA. Ob tem je zabeležil še tretji tekmo z vsaj 30 točkami, 15 skoki in 10 podajami pred dopolnjenim 22 letom. V zgodovini lige NBA je takšna tekma uspela le še Magicu Johnsonu (1981) in Oscarju Robertsonu (1960).

Mavsi so sicer že v drugi četrtini povedli za 15 in na odmor odšli z 12 točkami prednosti. Houston je na začetku zadnje četrtine povsem stopil prednost gostov in celo izenačil na 85:85. Dallas je odgovoril z delnim izidom 25:10 in odločil zmagovalca.

Pri Houstonu je bil s 23 točkami najboljši strelec Christian Wood, 21 pa jih je dodal James Harden. Pri Dallasu sta ob Dončiću blestela še Tim Hardaway Jr. (30 točk) in Willie Cauley-Stein (15 točk).

Zmage se je razveselil tudi Goran Dragić

V noči na torek je bil na delu tudi Miami, ki je z Goranom Dragićem na parketu, v vsega 22 minutah napravil razliko 20 točk. Dragić je obračun končal s sedmimi točkami in sedmimi podajami ter dobro vodil svojo ekipo na poti do zanesljive zmage proti Oklahomi s 118:90. To je bila tretja zmaga Miamija, ki je v novi sezoni doživel tudi prav toliko porazov.

Pri Miamiju je bil z 20 točkami najboljši Bam Adebayo, točko manj je dosegel Kelly Olynyk, 18 pa jih je dodal Jimmy Butler. Pri gostih je 18 točk vpisal Shai Gilgeous-Alexander.

Strelsko je bil najbolj učinkovit Bam Adebayo z 20 točkami. Iz igre je zgrešil le en met (8/9). Sledila sta mu Kanadčan Kelly Olynyk z 19 točkami (5/7 za tri) in tokrat precej boljši Jimmy Butler z 18. Pri gostih je bil najboljši strelec Shai Gilgeous-Alexander s prav tako 18 točkami.