Dallas “ubil” ekipo iz Los Angelesa, padel tudi rekord

Liga NBA 28. Dec 20200:01 > 8:45 0 komentarjev
Luka Dončić
John McCoy/Getty Images

Košarkarji Dallas Mavericksa so imeli v nedeljo enega izmed najboljših večerov v zgodovini. Po bolečem porazu na božični tekmi proti LA Lakers, so tokrat LA Clippers premagali kar za 51 točk. V Los Angelesu je bilo 124:73.

Luka Dončić in druščina so na odmor odšli s prednostjo 50 točk, kar je najvišja prednost v zgodovini Lige NBA po odigranih 24 minutah tekme.

Drugi polčas je bil neprimerno bolj izenačen, Dallas pa je še za eno točko povišal svojo prednost. Dejstvo, da pri gostiteljih ni igral prvi zvezdnik ekipe Kawhi Leonard, nikakor ne spremeni dejstva, da so Mavericksi uprizorili eno izmed najboljših predstav v svoji zgodovini.

Luka Dončić je v 26 minutah prispeval 24 točk, 9 skokov in 8 podaj.

Kašarkarji Dallasa so tako na najboljši možen način odgovorili na ostre kritike, katerih so bili deležni zaradi uvodnih tekem.