Dallas že v prvem polčasu nadigral Memphis (VIDEO)

Košarka 23. Feb 20218:20 0 komentarjev
Dallas Luka Dončić
Tom Pennington/Getty Images

Košarkarji Dallas Mavericks so se po osemdnevnem premoru vrnili na parket in v svoji dvorani s 102:92 premagali Memphis Grizzlies. Luka Dončić je k zmagi dodal 21 točk.

Dallas je bil v noči na torek na delu prvič po dveh preloženih tekmah zaradi snežnega viharja v Teksasu. Varovanci Ricka Carlisla so kot kaže dobro izkoristili osemdnevni premor, saj so v prvem polčasu povsem nadigrali Memphis.

Junak večera je bil tokrat Tim Hardaway Jr., ki je tekmo končal z 29 točkami. Kar 20 jih je dosegel že v prvem polčasu, blestel pa je predvsem pri metu za tri (7/11).

Luka Dončić je tekmo končal z 21 točkami, za razliko od Hardawayja pa bil uspešnejši v drugem polčasu, v katerem ej vpisal 14 točk. Za slovenskega zvezdnika je to bila prva tekma, odkar so ga drugo sezono zapored izbrali v začetno peterko tekme All-Star. Dončić je sicer končal niz 14 zaporednih tekem z vsaj 25 točkami, v statistiko pa je dodal še sedem skokov in pet podaj ter štiri izgubljene žoge.

Tekmo je zaradi bolečin v hrbtu izpustil Kristaps Porzingis, ki je zaradi poškodb v tej sezoni manjkal že na 12 obračunih. V zadnji četrtini je s parketa odšepal Nemec Maxi Klebber, ki si je zvil levi gleženj.

Pri Memphisu je bil z 22 točkami prvi strelec Ja Morant.

Miami brez dragića do nove zmage

Pri Miamiju so pred tekmo sporočili, da Goran Dragić ni več na seznamu poškodovanih, a slovenski branilec tokrat še ni stopil na parket. Vročica je v gosteh s 108:94 premagala Oklahomo in tako uspešno sklenila niz gostujočih tekem.

Prvi strelec gostov je bil z 22 točkami Duncan Robinson, z 20 točkami se je izkazal tudi Kendrick Nunn, dvojni dvojček pa je vpisal Bam Adebayo (19 točk in 13 skokov). Prav Nunn in Adebayo sta poskrbela za super začetek zadnje četrtine, ko je Miami prišel do niza 15:0.

Za Miami je to bila tretja zaporedna zmaga, na seriji sedmih gostovanj pa so sicer izgubili tri tekme. V noči na sredo se bo Miami doma pomeril s Torontom.

V noči na torek so presenetljivo izgubili prvaki Los Angeles Lakers, ki so igrali brez Anthonyja Davisa in Dennisa ShcröderjaLakerse je premagal Washington Wizards (124:127), prvaki pa so tako izgubili še tretjo tekmo od zadnjih štirih. Tokrat so zapravili vodstvo 17 točk, ki so ga imeli še v tretji četrtini. Washington se je v zadnjem delu tekme vrnil in izsilil podaljšek ter na koncu slavil.

Washington je tako prišel do pete zaporedne zmage, s trojnim dvojčkom pa se je izkazal Russell Westbrook (27 točk, 13 podaj in 11 skokov).