Dončić in Porzingis popeljala Mavse do druge zaporedne zmage

Košarka 9. Feb 20218:59 1 komentar
Luka Dončić, Dallas Mavericks
Photo by Ronald Martinez/Getty Images

Košarkarji Dallasa so v noči na torek v ligi NBA dosegli drugo zaporedno zmago. Mavsi so v svoji dvorani s 127:122 premagali Minnesoto, Luka Dončić pa je tekmo končal s 26 točkami. Na delu je bil tudi Vlatko Čančar z Denverjem, ki pa je izgubil domačo tekmo z Milwaukeejem (112:125).

Dallas je proti Minnesoti vodil celotno srečanje. Dončić je s košem v zadnji sekundi prve četrtine poskrbel za vodstvo Mavsov z 21 točkami, ob polčasu pa je prednost znašala 20 točk. Navkljub temu je bila zadnja četrtina napeta, saj so se Wolvesi v zadnji minuti približali na vsega tri točke.

Končnica je nato vendarle pripadla Dallasu, odločilni koš pa je 27 sekund pred koncem zadel Josh Richardson. Dallas je po drugi zaporedni zmagi z izkupičkom 11-14 še vedno predzadnja ekipa Zahoda.

Luka Dončić je tekmo končal s 26 točkami, osmimi skoki in petimi podajami. Prvi strelec Dallasa je bil Kristaps Porzingis (27 točk in 13 skokov), na drugi strani pa se je s 30 točkami izkazal Malik Beasley.

Denver ni znal zaustaviti Antetokounmpa

Vlatko Čančar je proti Milwaukeeju zbral 5:45 igre, a ostal brez točke. V tem času je zgrešil svoj edini met iz igre, v statistiko pa vpisal en skok. Denver je izgubil, ker v obrambi ni našel rešitve za Giannia Antetokounmpa (30 točk) in Khrisa Middletona (29 točk). Gostiteljem ni pomagala niti super predstava Nikole Jokića, ki se je tokrat zaustavil pri 35 točkah in 12 skokih.

Denver je z izkupičkom 12-11 na Zahodu na mestih, ki zagotavljajo končnico, Milwaukee pa je druga ekipa Vzhoda (16-8).