Dončić s trojnim dvojčkom zasenčil Younga

Liga NBA 11. Feb 20218:55 0 komentarjev
Luka Dončić Trae Young
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Dallas je prišel do tretje zaporedne zmage, potem ko je odlični zadnji četrtini s 118:117 ugnal Atlanto. Luka Dončić je dosegel 28 točk ter po deset skokov in podaj, kar je bil njegov sedmi trojni dvojček v sezoni.

#related-news_0

Dallas je še drugič v tednu dni premagal Atlanto, v prihodnjih dneh pa bo odigral še tri domače tekme. Za tretjo zaporedno zmago franšize iz Teksasa je bil znova najzaslužnejši Luka Dončić z 28 točkami, 10 skoki in 10 podajami, kar je bil njegov sedmi trojni dvojček v sezoni in 32. trojni dvojček v karieri. Jalen Brunson je dodal 21 točk, Tim Hardaway Jr. pa 16.

Pri Atlanti je s 33 točkami blestel John Collins, medtem ko jih je veliki tekmec Dončića Trae Young dosegel 25 in dodal še 15 podaj in sedem skokov.

Gostje so imeli pred zadnjimi 12 minutami devet točk prednosti, vendar se je Dallas uspel vrniti po zaslugi serije 11:0 in povedel s 107:101. Atlanta se je kljub temu uspela vrniti v igro in imela dva napada za zmago. Prvega je zapravil Kevin Huerter, drugega pa Danilo Gallinari, potem ko so igralci Dallasa vse ostale igralce Atlante dobro pokrili.

Vlatka Čančarja ob visoki zmagi Denverja s 133:95 proti Clevelandu ni bilo v postavi.