Dončić z izvrstno predstavo popeljal Dallas v končnico

Košarka 15. Maj 20217:13 > 23:11
Luka Dončić Dallas Mavericks
Jerome Miron-USA TODAY Sports

Slovenski košarkar Luka Dončić je k zmagi svojega Dallasa proti Toronto Raptors s 114:110 vpisal 20 točk, 10 skokov in 11 asistenc za svoj že enajsti trojni dvojček v letošnji sezoni lige NBA.

Dallas Mavericks so si z domačo zmago proti kanadski zasedbi še drugo leto zapored zagotovili nastop v končnici. Slovenski košarkar je bil sicer ob slabšem metu (7/19) tokrat drugi strelec svoje ekipe. Točko več je dosegel Latvijec Kristaps Porzingis in dodal še 10 skokov.

Mavericks so vodili vso tekmo, največjo prednost pa imeli na začetku drugega polčasa, ko je razlika znašala 19 točk. A Toronto je v zaključku tekme ujel priključek, tri minute in pol pred koncem pa bi s trojko lahko prišel celo do izenačenja (102:105). Stvari sta nato v svoje roke vzela Dorian Finney-Smith z uspešno zadetim metom izza črte in Dončić, ki je novi točki vpisal z zabijanjem.

Dallas z osmo zmago na zadnjih desetih tekmah na Zahodu zaseda peto mesto, sedmouvrščeni košarkarji Los Angeles Lakers pa jih več ne morejo dohiteti. Tako je neposredno uvrščen v končnico, medtem ko bodo moštva od sedmega do 10. mesta naslednji teden igrala v dodatnih kvalifikacijah.

Nstop v končnici so si že zagotovili tudi košarkarji Denver Nuggets, ki so proti Detroit Pistons zmagali s 104:91. Pri zmagovalcih je tekmo prvič v začetni peterki začel slovenski krilni center Vlatko Čančar in v 31 minutah igre dosegel 11 točk in štiri skoke. S trojnim dvojčkom (20 točk, 15 skokov, 11 podaj) je bil še bolj učinkovit njegov soigralec Nikola Jokić.