Dragić blestel proti Giannisu, bledi Dončić

Liga NBA 31. Dec 20209:09 > 9:10 0 komentarjev
Goran Dragić
Michael Reaves/Getty Images

Miami Heat so se na krilih prvega strelca Gorana Dragića (26 točk) samo 24 ur po visokem porazu oddolžili Milwaukeeju, ki je noč pred tem slavil s kar 47 točkami razlike. Vnovič je razočaral Dallas, ki je izgubil proti Charlottu z 99:118. Luka Dončić je dosegel 12 točk.

Milwaukee je ob rekordnih 29 trojkah prvi medsebojni obračun proti Miamiju v American Airlines Areni dobil s 47 točkami razlike, dan kasneje je bila zgodba drugačna. Čeprav so Bucksi še manj kot 16 minut pred koncem vodili s 84:73, je na koncu slavila vročica. Goran Dragić in soigralci so do ključne prednosti prišli zahvaljujoč delnemu izidu 22:4, s čimer so se odlepili na deset točk prednosti – 105:95 na koncu pa slavili s 119:108.

Ob odsotnosti prvega zvezdnika Jimmyja Butlerja, ki okreva po zvinu gležnja, je bil prvi strelec Miamija Dragić s 26 točkami, petimi skoki in dvema podajama, Bam Adebayo je prispeval 22 točk, deset podaj in osem skokov, odličen je bil tudi Tyler Herro, ki je ob 21 točkah zbral tudi rekordnih 15 skokov. Pri Milwaukeeju je Giannis Antetokounmpo blestel s trojnim dvojčkom – 26 točk, 13 skokov in deset podaj.

Visok poraz Dallasa po rapsodiji v Staples Centru
Dallas je v nedeljo v Staples Centru prišel do prve zmage v sezoni, potem ko je razbil LA Clippers, ob povratku v Teksas pa je vpisal tretji poraz. Charlotte je imel večji del srečanja več kot deset točk predosti, 15 minut pred koncem je razlika narasla prek 30, tako da ni bilo vprašanja o zmagovalcu. Pri Dallasu je bil z 18 točkami najučinkovitejši Tim Hardaway, Luka Dončić je v 24 minutah dosegel 12 točk, dva skoka in pet podaj. Ljubljančan je vnovič ostal brez zadetega meta za tri točke, v letošnji sezoni pa izza črte meče samo 9,5 odstotno (2/21).

Pri Charlottu sta bila najboljša LaMelo Ball (22 točk) in Mile Bridges (20 točk).

LeBron James je bil na 36. rojstni dan s 26 točkami prvi strelec LA Lakersov ob zmagi proti San Antoniu s 121:107.