Dragić do nove zmage, Čančar ploskal izjemnemu Srbu #video

Košarka 20. Apr 20217:16 > 9:14 0 komentarjev
Goran Dragić
Goran Dragić. Foto: AP Photo/Marta Lavandier via Guliver

Košarkarji Miami Heat so ponoči v ligi NBA vknjižili novo zmago. S 113:91 so premagali Houston Rockets. Izkazal se je tudi Goran Dragić, ki je k zmago Vročice prispeval 19 točk. Drugi slovenski predstavnik Vlatko Čančar se je zmage veselil po kar dveh podaljških. Denver je na krilih srbskega zvezdnika Nikole Jokića, ki je dosegel kar 47 točk, s 139:137 ugnal Memphis Grizzlies. Čančar je v dobrih desetih minutah igre dosegel dve točki.

Ponoči je bilo v košarkarski ligi NBA zelo pestro. Odigranih je bilo devet tekem, na delu pa sta bila dva slovenska predstavnika. Počival je le Luka Dončić. Miami je na vzhodu prišel do 30. zmage, druge v nizu. Tokrat so bili kljub številnim odsotnostim prepričljivo boljši od Houstona, ki z ekipo Minnesota Timberwolves ostaja na dnu razpredelnice v ligi NBA. Prvi strelec je bil Kendrick Nunn s 30 točkami, takoj za njim pa je bil že naš Dragić, ki je v 28 minutah igre z mestom iz igre 7/10 dosegel 19 točk. K temu je dodal še šest skokov in pet asistenc.

Vrhunci tekme med Miamijem in Houstonom:

Izjemni Jokić dosegel 47 točk

Izjemno predstavo smo spremljali v Denverju, kjer sta o zmagovalcu odločala podaljška. Na koncu so se zmage veselili domači, za katere je kar 47 točk dosegel srbski orjak prispeval Nikola Jokić. Dodal je še 15 skokov in osem podaj. Vlatko Čančar je igral dobrih 10 minut in dosegel dve točki in trikrat ujel odbito žogo.

Šov Srba:

Denver je slabe štiri minute pred koncem rednega dela zaostajal za 12 točk (102:114), se vrnil v dvoboj, podaljšek pa je izsilil prav Jokić z dvema zadetima prostima metoma 20 sekund pred koncem. Drugi podaljšek je nato s trojko 13 sekund pred koncem izsilil Will Barton, v drugem dodatku pa je trojko za 137:134 zadel Jokić, Denverjeva obramba pa je nato naslednji napad ubranila in se veselila 37. zmage v sezoni.

Curry izboljšal rekord Bryanta

Omenimo še dosežek Stephena Curryja, ki je ob zmagi Golden State Warriors (29-29) proti Philadelphia 76ers (39-18) s 107:96 dosegel 49 točk. S tem je postal sploh prvi košarkar v NBA starejši od 33 let, ki je na 11 zaporednih tekmah dosegel več kot 30 točk. Pred tem je imel rekord Kobe Bryant z desetimi v decembru 2012. Obenem je 33-letnik prvi, ki je na dveh zaporednih tekmah dosegel najmanj 45 točk pri tej starosti ali več po Michaelu Jordanu v dresu Washington Wizards pred 20 leti.

Stephen Curry
AP Photo/Matt Slocum

“Dali smo vse od sebe od začetka do konca. Po zahtevni tekmi proti Bostonu in današnjem slabšem začetku smo se vrnili in na velik način dobili dvoboj. Vsi so prispevali svoj delež. Ko imam odprt met, je vse odvisno od samozavesti. Na srečo sem zdrav in na tem delam ves čas. Ko si enkrat v ritmu, je najbolj zabavno igrati. Samozavest si je treba prigarati in na to sem ponosen,” je po dvoboju dejal ostrostrelec bojevnikov.

Še na 21. tekmi v karieri je dosegel vsaj deset trojk. Naslednji na večni lestvici je njegov soigralec Klay Thompson, ki ima pet tovrstnih dosežkov. Curry je samo v tej sezoni na šestih tekmah presegel mejo desetih trojk.