Dragić in Robinson popeljala Miami do prve zmage

Liga NBA 25. Dec 202023:15 > 23:22 0 komentarjev
Goran Dragić
Michael Reaves/Getty Images

Goran Dragić in Duncan Robinson sta bila najzaslužnejša za prvo zmago Miamija v novi sezoni Lige NBA. Dragić je ob zmagi proti New Orleansu s 111:98 prispeval 18 točk in devet podaj, Duncan Robinson pa je ob sedmih zadetih trojkah dodal 23 točk.

Miami je do prve letošnje zmage prišel, čeprav prvi zvezdnik ekipe Jimmy Butler v drugem polčasu ni igral zaradi zvina gležnja. Ob odsotnosti Butlerja sta imela glavno besedo Goran Dragić in Duncan Robinson. Dragić je v 27 minutah dosegel 18 točk in devet podaj, dva skoka in štiri ukradene žoge, najbolj razpoložen pa je bil v drugi četrtini, ko je vročica prišla do odločilne prednosti, ki je v tistem trenutku znašala 23 točk – 61:38.

Robinson je zadel sedem trojk iz 13 poskusov, svoje pa je s 17 točkami dodal tudi Bam Adebayo. Pri New Orleansu sta bila najbolj razpoložena Zion Williamson (32 točk) in Brandon Ingram (28), toda sama nista zmogla premagati Miami.