Dragića zaustavil gleženj, Duranta pozitivni test

Liga NBA 6. Feb 20218:26 0 komentarjev
Goran Dragić Westbrook
Sam Navarro-USA TODAY Sports

Prvi strelec Lige NBA Bradley Beal prvič v letošnji sezoni ni presegel meje 25 točk, kar je Miami znal izkoristiti in prišel do gladke zmage proti Washingtonu s 122:95.

#related-news_0

Za razliko od prve tekme med Miamijem in Washingtonom v sredo, je bila vročica sinoči veliko bolj razpoložena pri metu. Miami je že v prvi četrtini dosegel 40 točk, najvišja prednost je znašala ogromnih 37 točk, na koncu pa je razlika znašala 27 točk – 122:95.

Goran Dragić je bil na parketu 22 minut (devet točk, štiri podaje, trije skoki), v tretji četrtini pa je moral zapustiti parket zaradi zvitega levega gležnja. Po opravljem pregledu menda ne gre za hujšo poškodbo, vseeno pa je njegov nastop na naslednji tekmi pod vprašajem.

Pri Miamiju je bil s 25 točkami prvi strelec Kendrick Nunn, Bam Adebayo jih je dodal 21 točk, pri gostih je Alex Len dosegel 17 točk. Povsem sta odpovedala Russell Westbrook (13 točk) in predvsem prvi strelec lige Bradley Beal, ki prvič v letošnji sezoni ni presegel meje 25 točk. Ob metu iz igre 1/14 je dosegel samo sedem točk.

V Torontu so bili priča bizarnemu poteku dogodkov. Kevin Durant je moral zaradi protokolov lige proti širjenju okužb s koronavirusom tekmo začeti na klopi, kasneje je lahko stopil na parket, vendar je bil v tretji četrtini prisiljen končati tekmo. Toronto je slavil s 123:117, Durant pa se je na dogajanje odzval z zapisom na družanih omrežjih: “Osvobodite me.”