Mavericks le še zmago oddaljeni od končnice

Liga NBA 13. Maj 20216:43 > 7:09 0 komentarjev
Getty Image

Dallas je sinoči v ligi NBA odpravil New Orleans z izidom 125:107, tako da sedaj teksaško moštvo za potrditev neposredne uvrstitve v končnico potrebuje zgolj eno zmago.

Po včerajšnjem fiasku proti Memphisu, ko je bila tekma teličkov in grizlijev odločena že pred zadnjo četrtino, so pri Dallasu strnili vrste in New Orleans odpravili s suvereno predstavo, v ekipo se je vrnil Kristaps Porzingis.

Latvijca muči koleno, tokrat je stisnil zobe in tekmo začel ter prispeval 18 točk. Luka Dončić je bil spet najboljši član Dallasa, saj je v 31 minutah nabral 33 točk, 8 skokov in 8 podaj.

Velja poudariti, da so pelikani igrali dodobra zdesetkani, saj so zaradi takšnih in drugačnih poškodb sezono že sklenili Zion Williamson, Brandon Ingram, Josh Hart, Lonzo Ball in Steve Adams. S porazom so si dokončno zaprli vrata za uvrstitev v dodatne kvalifikacije.

Dallas se bo do konca rednega dela sezone pomeril še proti Torontu in Minnesoti. Potrebujejo eno zmago, če želijo končati na 6. mestu in se izogniti tako imenovanemu “play-in” podaljšku rednega dela.

Njihov neposredni tekmec za peto mesto, Portland Trail Blazers so ponoči prav tako zmagali in sicer v gosteh proti Utahu. Tako, kot vsakič na zadnjih srečanjih, sta se “razpištolila” Damian Lillard (30 točk) in CJ McCollum (26), medtem ko je za domače največ v točkovno malho prispeval Jordan Clarkson (30).