Miami brez Dragića do nove zmage

Košarka 10. Feb 20218:56 0 komentarjev
Miami Heat, Jimmy Butler
Photo by Michael Reaves/Getty Images

Košarkarji Miamija so prvič v tej sezoni nanizali tri zaporedne zmage. Še drugič zapored so bili boljši od New York Knicks (98:96) in se povzpeli na 10. mesto Vzhoda. Goran Dragić je tekmo znova manjkal zaradi poškodbe gležnja.

Tekmo je odločila zelo napeta končnica. Tyler Herro (15 točk) je minuto pred koncem z razdalje zadel pri izidu 94:94 in popeljal Miami v vodstvo. Za mirnejši zaključek in zmago sta nato poskrbela Jimmy Butler in Bam Adebayo, ki sta v drugem polčasu blestela z odlično igro.

Butler se je zaustavil pri 26 točkah, 10 podajah in devetih skokih, Kelly Olynyk je dodal 20 točk, Adebayo pa 19.

Pred Miamijem je sedem zaporednih gostovanj na Zahodu. Mini turneja se začne v četrtek v Houstonu.