Miami izgubil v Los Angelesu, Dragić ni igral

Košarka 16. Feb 20218:45 0 komentarjev
Miami, LA Clippers
Kirby Lee-USA TODAY Sports

Košarkarji Miamija, lanski finalisti lige NBA, so v noči na torek gostovali pri Los Angeles Clippers in doživeli 16. poraz sezone. Vročica, ki je igrala brez Gorana Dragića, je izgubila s 125:118.

Slovenski zvezdnik je zaradi zvina gležnja izpustil že peto tekmo, Miami pa je tekmo izgubil v zadnji četrtini, ko nikakor ni uspel odgovoriti na nalet gostiteljev. Clippersi so tri minute pred koncem prišli do delnega izida 17:6 in povedli s 117:105.

Pri Miamiju je sicer blestel Jimmy Butler, ki je dosegel trojni dvojček (30 točk, 10 skokov in 10 podaj), odlično pa je igral tudi Bam Adebayo (27 točk in 12 skokov). A to ni bilo dovolj za gostitelje, kjer je Marcus Morris v manj kot 26 minutah prišel do 32 točk, dodati pa je potrebno, da je še kar pet drugih košarkarjev Los Angelesa doseglo dvomestno število točk.

Miami je po novem porazu pri izkupičku 11-16, kar zadostuje za 10. mesto na Vzhodu.

Pretekla noč je poskrbela še za obračun vodilnih ekip obeh konferenc. Utah, ki vodi na Zahodu, je s 134:123 ugnal Philadelphio, vodilno ekipo Vzhoda. Jazz je s 23. zmago v sezoni ohranil najboljši izkupiček v ligi.