Kevin Durant: Američan ni s tega planeta

Košarka 16. Jun 20216:58 > 17:14 0 komentarjev
Kevin Durant je na peti tekmi odgovornost prevzel nase in zablestel. Foto: AP Photo/Kathy Willens

Košarkarji Brookly Nets kljub vsem težavam s poškodbami spet vodijo v seriji. Na peti tekmi s 114:108 premagali Milwaukee Bucks, prvo ime srečanje pa je bil kdo drug kot Kevin Durant, ki je v 48 minutah preživetih na parketu dosegel 49 točk (met iz igre: 16/23), k temu pa dodal še norih 17 skokov in 10 asistenc.

Čeprav se je pri Brooklynu na četrti tekmi poškodoval Kyle Irving, domače to ni preveč zmotilo in po pošastni predstavi Kevina Duranta v seriji znova povedli s 3:1. Ameriški superzvezdnik je odigral celotno srečanje in se na koncu ustavil pri 49 točkah (met igre: 16/23, za tri: 4/9), zraven pa dodal še 17 skokov in deset asistenc.

Dvaintridesetletni košarkar je samo v zadnji četrtini dosegel 20 točk. Že pred tem je Durant ohranjal ekipo pri “življenju”, saj je Brooklyn ob polčasu zaostajal s 43:59 in v tretji četrtini še za 16 točk (60:76), nato pa je zrežiral preobrat.

Vrhunci s pete tekme konferenčnega polfinala:

Po poškodbi se je sicer vrnil tudi James Harden, a kljub skoraj 46 minutam igre dosegel le pet točk, k sreči je vskočil veteran, 34-letni Jeff Green, ki je dosegel 27 točk in prišel do osebnega rekorda v končnici.

Pri gostih je bil bil s 34 točkami najbolj razpoložen Giannis Antetokounmpo, Khris Middleton pa jih dosegel 25, Jrue Holiday pa 19.