Košarka 27. Apr 20216:30 > 11:18 0 komentarjev
Luka Dončić

Po treh zaporednih zmagah je Dallas naletel na bolj razpoloženega tekmeca. Po izredno slabem začetku tekme so kralji iz Sacramenta Dallas premagali s 113:106. Teličkom ni pomagalo niti 24 točk načetega Luke Dončića. Praznih rok je ostal tudi Goran Dragić , ki je z Miami Heat klonil proti Chicagu (102:110), Denver Vlatka Čančarja pa je visoko premagal Memphis Grizzlies (120:96).

Nastop Luke Dončića je bil pred tekmo v Sacramentu zaradi poškodbe komolca pod vprašanje, a Ljubljančan je stisnil zobe in Dallasu vseeno priskočil na pomoč, kljub temu pa so telički ostali brez četrte zaporedne zmage. Sacramento je po izjemni prvi četrtini, v kateri je vodil že za 18 točk vodil skoraj celotno srečanje. Dallas je za dve povedel le na začetku drugega polčasa (63:61 in 65:63) ter v zadnji z 92:91, nato pa so domačini spet strnili vrste in končali zmagovito serijo Dallasa.

Vrhunci Luke Dončića proti kraljem:

Dončić ni bil kdo ve kako razpoložen, a vseeno je bil s 24 točkami prvi strelec tekme. Njegov met iz igre je bil skromen 8/20, za tri 4/12, k strelskemu izkupičku pa je dodal še sedem skokov, osem asistenc, izgubil je tudi štiri žoge, ukradel pa ni nobene. Igral je skoraj 38 minut.

Poraz Dallas proti moštvu iz glavnega mesta Kalifornije je še kako boleč v tekmi za končnico. Dallas sicer ostaja na šestem mestu zahoda, a ga le dva poraza ločita do desetega mesta.

Črnogorec in Nemec ustavila Miami

V noči na torek je sklonjene glave igrišče zapustil tudi Goran Dragić, ki je doma z Miami Heat izgubil proti Chicago Bulls. Vročici ni pomagala niti izjemna predstava Jimmyja Buttlerja, ki je bikom nasul 31 točk. Dragić je v dobrih 35 minutah igralnega časa dosegel osem točk (met iz igre: 3/9, za tri: 0/3), šest skokov in sedem asistenc. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Črnogorec Nikola Vučević (24 točk, 11 skokov) in Nemec Daniel Theis (23 točk, 12 skokov).

Vrhunci s tekme Miami vs. Chicago:

Do zmage le Čančar

Edini od Slovencev se je zmage veselil Vlatko Čančar. K visoki zmagi Denverja nad Memphisom je v štirih minutah preživetih na parketu dosegel en koš (2 točki). Prvi strelec Denverja je bil tokrat Michael Porter jr. z 31 točkami, Nikola Jokić jih je dodal 24.