Košarka 28. Apr 20216:07 > 8:40 0 komentarjev
Luka Dončić je igral let 28 minuta, a dosegel kar 39 točk! Foto: AP Photo/Jeff Chiu

Košarkarji Dallas Mavericks so se po bledi predstavi in porazu pri Sacramentu svojim navijačem oddolžiti z visoko zmago nad Golden State Warriors s 133:103. Blestel je kdo drug kot naš Luka Dončić, ki je bojevnikom v le 28 minutah nasul kar 39 točk in zasenčil tudi zvezdnika Stepha Curryja (27 točk).

Kot je bilo za pričakovati! Po malce bolj zadržani predstavi proti kraljem iz Sacramenta se je znova z verige strgal slovenski superzvezdnik Luka Dončić in v dobrih treh četrtinah bojevnikom, ki jim poveljuje Steph Curry, z metom iz igre 15/23 (met za tri točke: 4/10) nasul 39 točk. “Vsi smo bili razjarjeni, ker včeraj nismo igrali dobro in to je bilo tisto, kar je danes odločilo,” je po novi izjemni predstavi dejal Dončić.

K noremu strelskemu izkupičku je dodal še šest skokov in osem asistenc,  telički pa so brez težav s 30 točkami razlike (133:103) razbili bojevnike. Že po prvi četrti je bilo 36:12 v pri Dallasa, ob polčasu pa že 62:29 in srečanje bilo odločeno. “Za nas je bila to tekma leta, ki pa se je končala še preden se je začela. Dallas je na parket prišel, kot da gre za končnico, saj so vedeli, da smo jim za petami, mi pa, kot da smo prišli na trening,” se je po hudem porazu tolkel po glavi trener Golden State Steve Kerr.

Šov Luke Dončiča proti bojevnikom:

Curry ni bil razpoložen. Dosegel je sicer 27 točk in bil drugi strelec večera, a imel met le 9/18, za tri točke 5/9, bojevniki pa so v času, ko je bil Američan na igrišču so bojevniki za Dallasom zaostali kar za 27 točk. Dončić je imel indeks +/- plus 29.

Niso pogrešali Porzingisa

Ob odsotnosti Kristapsa Porzingisa je bili pri Dallasu točkovno dvoštevilčni še Dorian Finney-Smith, Tim Hardaway Jr. in Niccolo Melli (vsi 13), Jalen Brunson pa jih je s klopi prispeval 12. Pri ekipi iz San Francisca je poleg Curryja izstopal še Mychal Mulder (26).

S 34. zmago v sezoni se je Dallas prebil na šesto mesto v zahodni konferenci, ki neposredno vodi v končnico.

V večeru gostov, zmage se ni veselilo namreč niti eno domače moštvo, so se veselili še Oklahoma City Thunder, Milwaukee Buck, Portland Trail Blazers, Brooklyn Nets in Minnesota Timberwolves.