‘Nisem le kandidat…jaz enostavno sem MVP!’

Liga NBA 27. Mar 20218:06 0 komentarjev
Bob Levey/Getty Images

James Harden je v Detroitu odigral simultanko s tamkajšnjo ekipo Pistons. Ob zmagi svojih mrežic iz Brooklyna (113:111) je prispeval 44 točk, 14 skokov in 8 podaj.

Mislim, da nisem le eden izmed kandidatov za najkoristnejšega igralca rednega dela. Mislim, da sem MVP. Tako preprosto je to,” je po tekmi dejal Harden.

Nets so z 31 zmagami tik pod vrhom Vzhoda, čeprav Kevin Durant in Kyrie Irving znova nista igrala. Blake Griffin se je vrnil v Detroit, kjer je igral do februarja, ko je prestopil k Nets.

Milwaukee je izgubil proti Bostonu s 114:122. Celticsi so končali niz osmih zmag Bucks in se jim oddolžili za poraz v sredo.

Celticsi so znova odlično ustavili Giannisa Antetokounmpa, ki je zbral le 16 točk. Blestel je Jayson Tatum s 24 točkami, Marcus Smart jih je dodal 23, sedemkrat je bil natančen za tri točke. Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je Boston dobil s 43:34. Celtics so zadeli kar 22 trojk.

Zelo nenavadna je bila tekma najslabših ekip Zahoda. Minnesota je premagala Houston s 107:101. Gostitelji so končali tekmo z delnim izidom 22:0. Rockets v zadnjih sedmih minutah in pol niso dosegli niti točke! V zadnji četrtini so imeli katastrofalen met iz igre (3/22).

LA Lakers so dosegli prvo zmago brez poškodovanih LeBrona Jamesa in Anthonyja Davisa. V Staples Centru so ugnali Cleveland s 100:86. Cavaliers so imeli ob odmoru sedem točk naskoka (44:51), potem pa so v tretji četrtini v uvodnih devetih minutah zmogli le dve točki. Z delnim izidom 19:2 so Jezerniki prišli do preobrata in prednost v zadnji četrtini le še povišali.

Montrezl Harrell je bil neustavljiv v raketi. S 24 točkami in 20 skoki je bil najzaslužnejši za prvo zmago prvakov po štirih zaporednih porazih.

Zdravniška služba je pred tekmo sporočila, da lahko Davis začne z lažjimi treningi. 36-letni James, ki si je zvil desni gleženj prejšnjo soboto proti Atlanti, bo počival dalj časa.