Philadelphia zaustavila Dončića in Dallas

Liga NBA 26. Feb 20217:48 > 7:50 0 komentarjev
Luka Dončić
Tim Nwachukwu/Getty Images

Luka Dončić ob začetku Dallasove turneje po vzhodni konferenci ni imel svojega večera. Igralci Philadelphie so ga odlično zaustavili in se veselili zmage s 111:97.

Luka Dončić je v 29 minutah na parketu zbral 19 točk, štiri podaje in tri skoke, igro pa zapustil že pred koncem tretje četrtine in se nato zaradi visokega vodstva Philadelphie ni več vrnil na parket.

Dallas je v prvi četrtini uspel zadržati korak z gostitelji, čeprav je Dončić svoje edine tri točke dosegel iz črte prostih metov. 76’ers so pobegnili na začetku druge četrtine z delnim izidom 14:0, prvi polčas pa dobili z 59:43. Teksačani so se v tretji četrtini približali na osem točk zaostanka (56:64), vendar so domači znova strnili svoje vrste in hitro znova povišali svojo prednost. Dallas je v zadnji četrtini zaostajal že s 102:76, na koncu pa po zaslugi Treyja Burka zgolj uspel nekoliko omiliti visok poraz.

Pri Philadelphii je bil s 23 točkami prvi strelec Joel Embiid, Seth Curry in Ben Simmons, ki je v obrambi zelo dobro pokrival Dončića, sta jih dodala 15, Dwight Howard pa jeob 14 točkah zbral tudi osem skokov.

Dallas je še tretjo tekmo zapored igral brez Kristapsa Porzingisa, ki naj bi že odigral zadnjo tekmo za Maverickse.

Denver je na domačem parketu po tesni končnici izgubil proti Washingtonu (110:112). Vlatko Čančar je na parketu prebil deset minut in v tem času zbral tri točke in podajo.