Sijajni Dragić popeljal Miami do zmage, Dončić neuspešen

Košarka 19. Jan 20219:14 0 komentarjev
Goran Dragić, Foto: Kevin C. Cox Getty Images Sport

Košarkarji Miamija so po treh zaporednih porazih vendarle našli pot do zmage. Na domači tekmi z Detroitom so lanski finalisti Lige NBA sicer že zaostajali za 19 točk, a nato na krilih Bama Adebaya in Gorana Dragića zrežirali preobrat in slavili s 113:107. Luka Dončić je z Dallasom izgubil proti Torontu (93:116).

Tekma na Floridi se je začela z nekajurno zamudo, domači pa so na koncu le prekinili črni niz porazov. V še vedno oslabljenem Miamiju sta blestela predvsem Adebayo (28 točk in 11 skokov) in Dragić, ki je prvič v sezoni začel v prvi peterki in dosegel 22 točk.

Res ni bilo lepo. Bilo je grdo. A vseeno smo veseli,” je po tekmi zmago opisal slovenski zvezdnik, ki je v noči na torek že s prvo podajo prišel do novega mejnika v ligi NBA – dosegel je skupno 4000 podaj.

Miami je znova igral brez Jimmyja Butlerja in Averyja Bradleyja (protokoli proti širjenju koronavirusa), Tylerja Herra (poškodba vratu) in Meyersa Leonarda (poškodba rame).

Tekma se je začela s kar peturno zamudo, saj jo je vodstvo lige preložilo, da so lahko pred dvobojem obdelali vse teste na koronavirus.

Naslednji nasprotnik Miamija je Toronto.

Toronto zaustavil Dončića in premagal Dallas

Dallas je v noči na torek na Floridi gostoval pri Torontu. Pri slednjem so našli ključ za zmago in zaustavili Dončića, ki je večer pred tem dosegel že 29. trojni dvojček v NBA.

Slovenski superzvezdnik se je tokrat zaustavil pri “vsega” 15 točkah, zaustavil pa se je met iz igre (4/11). Dončić je v statistiko vpisal še sedem skokov in devet podaj.

Toronto je do tretje zaporedne zmage (116:93) popeljal Kyle Lowry, ki je zbral 23 točk, devet skokov in sedem podaj, dobro tekmo pa je odigral tudi Pascal Siakam (19 točk). Siakam jih je 15 dosegel v drugem polčasu, ko je Toronto prišel do odločilne prednosti za zmago.

Dallas bo tudi na prihodnji tekmi gostoval, pomeril se bo z Indiano.