Teličkom jazz muzika ne prija – četrti poraz v nizu

Liga NBA 30. Jan 20218:29 > 8:31 0 komentarjev
Luka Dončić
John McCoy/Getty Images

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je s svojim Dallasom v severnoameriški ligi NBA doživel enajsti poraz na 19 tekmah. Tokrat so igralci iz Teksasa izgubili v gosteh pri Utahu s 101:120. Dončić je v 32 minutah zbral 25 točk, sedem podaj in šest skokov.

Slovenec, ki je iz igre metal 8-17, je pri Dallasu, ta je vodil vsega 19 sekund na tekmi, imel premalo pomoči v napadu. Naslednji najboljši strelec je bil s 13 točkami rezervist Jalen Brunson. V prvi četrtini so gosti ob metu 3-19 dosegli le 12 točk, najmanj doslej v sezoni. Jazz je prevladoval pri skoku, ki ga je dobil s 56-40.

Grozno … Rekel bi, da se je v tem trenutku ustvaril videz, kot da nam ni mar, ali zmagamo ali ne. Preprosto moramo vložiti več energije in več truda,” je po tekmi potarnal Dončić. Zanimivo, trener Dallasa Rick Carlisle je kljub zanesljivemu porazu videl nekaj svetlih točk. “Mislim, da smo igrali trše kot prej. Samo na začetku nismo igrali dobro. Je pa res, da so tekmeci dobili skok v napadu in to je bila velika težava. To ni bilo dobro,” je dejal Carlisle.

Pri Utahu, ki ima 15 zmag ob štirih porazih in pri katerem je spet manjkal Donovan Mitchell, se je izkazal Bojan Bogdanović z zanj to sezono rekordnimi 32 točkami, 17 jih je dosegel v tretji četrtini, svoj delež pa so prispevali tudi Mike Conley z 22 točkami in devetimi podajami, Jordan Clarkson z 18 točkami ter Rudy Gobert s 17 točkami in 12 skoki. Domači so zadeli tudi 20 trojk, skupaj jih imajo v sezoni že 319, kar je največ v zgodovini franšize po prvih 19 tekmah.

Denver Vlatka Čančarja je gostoval v San Antoniu in prav tako izgubil, izid je bil 119:109 za domače, ki imajo tako kot gosti po enajst zmag in osem porazov. Čančar je igral minuto, a je njegova statistika ostala prazna. Njegov najboljši soigralec je bil spet Nikola Jokić s 35 točkami in 10 skoki. Pri San Antoniu je DeMar DeRozan zbral 30 točk in 10 podaj.