Trojni dvojček Jokića, Denver do tesne zmage proti Spurs

Košarka 10. Apr 20219:03 0 komentarjev
AP Photo/David Zalubowski

V noči iz petka na soboto so Denver Nuggets proti San Antonio Spurs slavili s 121:119. Spet se je izkazal Nikola Jokić, ki je vpisal trojnega dvojčka. Na preostalih tekmah je New Orleans premagal Philadelphio, Clippers so zlahka premagali Houston, pri Hornets pa so slavili proti Milwakueeju, ki ima poškodovano celotno prvo peterko. Washinghton je premagal Golden State.

Nikola Jokić je proti San Antoniu vpisal trojni dvojček. Zabeležil je 26 točk, 14 podaj in 13 skokov. Zadnjega je vpisal 24. marca proti Orlandu.

Na tekmi je imel Denver vseskozi prednost, ki je znašala tudi že 18 točk. Povsem ob koncu so pri San Antoniu naredili serijo in prišli zgolj na točko zaostanka (120:119). Michael Porter je imel takrat na voljo dva prosta meta, a je zadel zgolj enega. Spurs so vzeli minuto odmora nato pa je po prodoru Keldon Johnson zgrešil. Napako sta poizkušala popraviti Dejounte Murray in DeMar DeRozan, a sta bila oba neuspešna.

Denver je tako preživel zadnji napad San Antonia in uspel priti do osme zaporedne zmage, kar je najdaljši niz v zgodovini te franšize. Poleg Jokića je 22 točk vpisal tudi Michel Porter. Aaron Gordon, ki še ni izgubil tekme v dresu Denverja je vpisal 11 točk. Pri gostih je 25 točk zabeležil Derrick White.