Tudi 30 točk Dončića premalo za odlični Utah

Košarka 28. Jan 20217:29 0 komentarjev
Luka Dončić
Alex Goodlett/Getty Images

"Trenutno je veliko stvari narobe. Moramo se pobrati in biti veliko boljši," je bil po tretjem zaporednem porazu Dallasa, ki mu ga je zadal vroči Utah (116:104), razočaran Luka Dončić. Goran Dragić zaradi težav z dimljami izpustil obračun Miamija proti Denverju.

Utah Jazz nadaljujejo z odličnimi predstavami, potem ko so proti Dallasu vpisali deseto zapordno zmago. Prvi zvezdnik Rudy Gobert je prispeval 29 točk in 20 skokov, še dve več je dodal rezervist Jordan Clarkson, Joe Ingles je s sedmimi trojkami dosegel 21 točk, tako da se odsotnost prvega strelca Donovana Mitchlla zaradi pretresa glave sploh ni poznala.

Dallas več kot očitno v nadaljevanju sezone čaka veliko dela. Teksačani, ki bodo v soboto znova igrali proti Utahu, so vpisali tretji zaporedni poraz, na zadnjih osmih tekmah so slavili samo dvakrat. Luka Dončić je dosegel 30 točk, podelil šest podaj in zbral štiri skoke, Tim Hardaway je dosegel 19 točk, Kristpas Porzingis pa 18.

Črni niz nadaljujejo tudi košarkarji Miamija, ki so proti Denverju (82:109) izgubili četrtič zapored in sedmič na zadnjih devetih tekmah, s čimer je padel na dno Vzhodne konference. Za peto zaporedno zmago Denverja je Nikola Jokić dosegel 21 točk in 11 skokov, Vlatko Čančar je v dveh minutah na igrišču zgrešil edini met iz igre in ujel eno odbito žogo. Pri vročici, kjer je zaradi poškodbe dimelj ob številnih ostalih odsotnih igralcih manjkal tudi Goran Dragić, je Kendrick Nunn prispeval 17 točk.

V derbiju najboljših ekip Vzhoda in Zahoda je Philadlephia po infraktni končnici s 107:106 odpravila LA Lakers. Odločilne točke za zmago 76’ers je 2,4 sekunde pred koncem dosegel Tobias Harris. Joel Embiid je za Philadelphio dosegel 28 točk, na drugi strani je s 34 točkami prednjačil prvi zvezdnik Lige NBA LeBron James.